Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů si myslí, že jailbreak už je v dnešní době naprosto nepoužitelný. Nejvíce byl jailbreak rozšířený před několika lety ve starších verzích operačního systému iOS. Pokud porovnáte starší verze iOS s těmi novějšími, tak zjistíte, že se toho změnilo opravdu hodně. U mnoha funkcí, které byly do nových verzí systému přidány, se Apple inspiroval právě u jailbreaku. Jediné, co tedy v dnešní době nemá smysl, jsou zastaralé tweaky. V poslední době měl jailbreak opět svůj boom – nainstalovat jej momentálně můžete na určité verze iOS 13 a dokonce i iOS 14. Díky rozšíření základny uživatelů jailbreaku začaly opět vznikat nové tweaky a mnoho z nich je doopravdy zajímavých. Pojďme se společně v tomto článků na 5 těchto nových a zajímavých tweaků podívat.

NoClipboardForYou

V rámci operačního systému iOS 14 jsme se dočkali nové funkce, která uživatele informuje o tom, když nějaká aplikace začne pracovat s (kopírovací) schránkou. Zkrátka a jednoduše, pokud něco zkopírujete, tak se ona data uloží do schránky (paměti). Pokud nějaká aplikace schránku s vašimi daty přečte, tak se v horní části obrazovky objeví o této skutečnosti notifikace. Nutno ale podotknout, že neexistuje možnost, díky které byste mohli určitým aplikacím čtení ze schránky zakázat. Přesně proto je tady tweak NoClipboardForYou. Díky tomuto tweaku si totiž můžete ručně nastavit, kterým aplikacím dáte ke kopírovací schránce přístup, a kterým nikoliv. Nedávno bylo zjištěno, že ze schránky čte data například nejpopulárnější aplikace TikTok, a to neoprávněně – tweakem NoClipboardForYou můžete tuto situaci jednoduše vyřešit.

  • Tweak NoClipboardForYou stáhnete z repoziráře https://shiftcmdk.github.io/repo/

InstaNotAStalker

Zná to asi každý z nás. Na Instagramu si začnete prohlížet nějaký profil, začnete otevírat fotografie a nedopatřením určitou fotku označíte „lajkem“. V tomto případě můžete sice lajk zrušit, každopádně se dotyčnému uživateli, kterému jste To se mi líbí udělali, zobrazí notifikace o tom, že jste tak učinili – a neexistuje možnost, jak byste tomuto mohli zabránit. Nejhorší je, když dotyčnému označíte srdíčkem nějakou starou fotku. Poté už je totiž na 100 % jasné, že jste si celý profil prohlíželi, zdola nahoru, a že jste tzv. „stalkeři“. Z této šlamastyky můžete jednoduše vybruslit pomocí tweaku InstaNotAStalker. Pokud si tento tweak nainstalujete, tak budete muset každé další označení srdíčkem potvrdit v menu, které se zobrazí. Pokud tedy nedopatřením klepnete dvakrát na fotku anebo na ikonu srdíčka, tak se ve spodní části obrazovky objeví dvě možnosti – pomocí první z nich můžete udělené srdíčka zrušit, pomocí druhé potvrdit.

  • Tweak InstaNotAStalker stáhnete z repozitáře https://yulkytulky.github.io/TweakRepo/

Caim

Součástí nejnovějšího operačního systému iOS 14 je také přepracovaná aplikace Zprávy. V této aplikaci můžete nově například odpovídat na konkrétní zprávy anebo je k dispozici možnost pro připnutí určitých důležitých konverzací. Tyto konverzace se vždy zobrazí v horní části aplikace, bez ohledu na to, zdali jste si s dotyčným kontaktem poslední době psali, anebo nikoliv. Pokud si nainstalujete tweak Caim na vaše zařízení s iOS 13, tak tuto funkci můžete získat i na tuto verzi operačního systému – a nemusíte instalovat iOS 14. Díky tweaku Caim získáte jednoduchou možnost pro připínání konverzací v aplikaci Zprávy, což je funkce, která v iOS rozhodně delší dobu chyběla. Tweak Caim vás vyjde na 1.29 dolarů.

  • Tweak Caim stáhnete z repozitáře https://repo.twickd.com/

Big Sur Icon Pack

Pokud sledujete dění okolo jablečných počítačů, tak vám určitě před několika týdny neuniklo představení nového operačního systému macOS 11 Big Sur. Tento nový operační systém pro jablečné počítače přišel s výraznými změnami – hlavně tedy na poli designu. Dočkali jsme se přepracování celého uživatelského prostředí, společně se Safari a dalšími aplikacemi. Přepracovány byly však také ikony. Design je samozřejmě subjektivní záležitostí a někomu se nové ikony mohou líbit a někomu zase naopak ne. V případě, že patříte do první skupiny lidí a nové ikony se vám líbí, tak se vám bude určitě hodit Big Sur Icon Pack. Díky něj si totiž budete schopní prostřednictvím jailbreaku změnit ikony z těch klasických na ikony z macOS 11 Big Sur. K aplikaci ikon můžete využít například tweak DreamBoard či jiné tweaky, které umožňují změnu vzhledu systému.

  • Big Sur Icon Pack stáhnete z repozitáře https://alt03b1.github.io/
big sur ios icon pack
Zdroj: ioshacker.com

Status Weather

Pokud se na vašem uzamknutém iPhonu podíváte do levého horního rohu, tak si zde můžete všimnout názvu operátora. Co si budeme nalhávat, každý z nás asi ví, u jakého operátora má sjednaný tarif, tudíž je vcelku zbytečné, aby se zde název operátora objevoval. Nebylo by v tomto případě lepší název operátora nahradit něčím lepším a užitečnějším, například počasím? Pokud máte na tohle tvrzení stejný pohled, tak by se vám mohl líbit tweak Status Weather. Pokud si tento tweak nainstalujete, tak se z uzamčené obrazovky odstraní název operátora a namísto něj se zobrazí jednoduché počasí, které vás informuje o stupních a ikonou či slovem znázorní momentální počasí. Znázornění počasí si samozřejmě můžete pozměnit v nastavení tweaku. Tweak Status Weather vás vyjde na 50 centů.

  • Tweak Status Weather stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/
.