Zavřít reklamu

V poslední době se s jailbreakem opět roztrhl pytel. Zatímco dlouhá léta o něm bylo ticho po pěšině, tak v posledních měsících si jej na svá zařízení instaluje více a více uživatelů. Na iPhone X a starší je možné jailbreak nainstalovat díky hardwarové chybě checkm8, u novějších iPhonů byly poté nalezeny ostatní chyby, s jejichž pomocí můžete jailbreak nainstalovat také. Z bezpečnostních důvodů vám zde však návod na instalaci jailbreaku poskytovat nebudeme – nejedná se však o nic složitého a stačí pár minut hledat. Tento článek, ve kterém se společně podíváme na 5 zajímavých tweaků pro iOS, je určen především pro zkušené uživatele, kteří již jailbreak mají nainstalovaný a nyní už pouze hledají ty nejlepší tweaky. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Aurore

Co si budeme nalhávat, nativní aplikace Hodiny není pro buzení úplně to pravé ořechové. Nemůžeme si v ní nastavit pevnou hlasitost budíku, stejně tak si nemůžeme vybrat z vlastních tónů pro buzení. Pokud byste si chtěli pořídit nějakou lepší aplikaci pro buzení a máte jailbreak, tak by vás mohl zajímat tweak Aurore. S pomocí tohoto tweaku získáte možnost pro nastavení vlastní hudby pro buzení, a to buď ze Spotify či Apple Music. V rámci Spotify si můžete zvolit jakékoliv album, playlist či skladbu, u Apple Music jsou k dispozici rádia a playlisty. Tweak Aurore je plně integrován do aplikace Hodiny a kromě výše zmíněné funkce si můžete nastavit ještě čas odložení, postupné zesilování hudby anebo si na uzamčené obrazovce můžete zobrazit počasí. Tweak Aurore vás vyjde na 1.99 dolarů.

  • Tweak Aurore stáhnete z repozitáře https://repo.twickd.com/

Tabsa13

Pokud jste někdy měli čest využívat Safari v macOS anebo na iPadu, tak jste si určitě oproti iPhonu všimli horních panelů, se kterými lze na zmíněných zařízeních jednoduše pracovat. Tyto panely jsou na iPhonu bohužel k dispozici pouze v režimu na šířku a přiznejme si – kdo z nás brouzdá internetem s telefonem na šířku. Pokud na vašem iPhonu používáte Safari na výšku a chcete se přesunout mezi panely, tak musíte klepnout vpravo dole na ikonu panelů, a poté si vybrat ten, který chcete. Pokud však máte na iPhonu jailbreak, tak si můžete nainstalovat tweak Tabsa13. Díky něj získáte možnost zobrazení panelů v Safari na iPhonu i v režimu na šířku. Tento tweak je k dispozici zdarma.

  • Tweak Tabsa13 stáhnete z repozitáře http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/

Altilium

V rámci iOS a iPadOS je systémově nastaveno, že se vám automaticky při 20 % a 10 % kapacity baterie zobrazí o této skutečnosti notifikace. V rámci této notifikace si můžete vybrat, zdali ji jednoduše zavřete, anebo zdali aktivujete úsporný režim. Ne všem uživatelům však tato upozornění musí nutně vyhovovat. Pokud máte iPhone s jailbreakem, tak si pro nastavení vlastního upozornění na vybitou baterii můžete stáhnout tweak Altilium. V rámci tohoto tweaku si můžete nastavit přesná procenta, při kterých se zobrazí další notifikace o vybité baterii. Změnit si můžete také text, který se v notifikaci zobrazí. Tento tweak je doopravdy velmi jednoduchý, avšak pro některé uživatele se může jednat o naprosto skvělou možnost pro zobrazení vlastního upozornění na vybitou baterii. Altilium je k dispozici naprosto zdarma.

  • Tweak Altilium stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/

Hazmat

Tento tweak nesmíte brát úplně vážně, jedná se spíše o jakési legrační oživení nativní aplikace Hudba. V případě, že tuto aplikaci aktivně využíváte, tak jistě víte, že se při spuštění přehrávání jakékoliv skladby v horní části displeje objeví čtverec s příslušným obrázkem, nejčastěji z alba. Pokud si stáhnete a aktivujete tweak Hazmat, tak se změní tvar těchto obrázků. Nudný čtverec se tedy jednoduše promění například na placku, nálepku, album s CD a do mnoha dalších podob. Nutno podotknout, že se tvar obrázku změní i mimo aplikaci, tedy například ve widgetu pro přehrávání a kdekoliv jinde. Tento tweak je samozřejmě k dispozici naprosto zdarma.

  • Tweak Hazmat stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/

NotiPing

Vlastníte nějakou webovou stránku a chcete mít vždy přehled o tom, zdali bez problémů odpovídá a běží? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak se vám bude líbit tweak NotiPing. V rámci tohoto tweaku si můžete nastavit, jak často bude probíhat pingování na vámi vybraný server. Kromě samotné adresy serveru si můžete zvolit prodlevu mezi vykonáváním pingů, nechybí samozřejmě možnost pro úpravu zobrazení upozornění v případě, že vybraný server přestane odpovídat. Stačí tedy vyplnit IP adresu serveru, prodlevu a nastavit styl upozornění a je hotovo. Tweak NotiPing je k dispozici naprosto zdarma.

  • Tweak NotiPing stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/
.