Zavřít reklamu

V základním nastavení se ve vašem iPhonu mohou nacházet různé americké svátky. Vzhledem k tomu, že většina z nás žije na území České republiky, tak jsou nám tyto svátky samozřejmě k ničemu. Existuje však možnost, pomocí které si můžete do vašeho iPhonu (či iPadu anebo Macu) jednoduše přidat české státní svátky a popřípadě také české jmeniny. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak do Kalendáře na iPhonu přidat české státní svátky

V případě, že si chcete do kalendáře přidat české státní svátky, tak je postup velmi jednoduchý – stačí, abyste v Safari klepnuli na tento odkaz. Na obrazovce se poté zobrazí notifikace, ve které klepněte na tlačítko Odebírat. Poté se ukáže další oznámení, které vás informuje o tom, že byly do kalendáře přidány české státní svátky. Pokud kliknete na tlačítko Zobrazit, můžete se na ně ihned podívat. V případě, že si chcete přidat do iPhonu slovenské svátky, tak klepněte na tento odkaz a postupujte stejně, jako je uvedeno výše.

Jak do Kalendáře na iPhonu přidat české jmeniny

Nejprve je nutné, abyste si vytvořili speciální oddělený kalendář. Přejděte tedy do aplikace Kalendář a ve spodním menu klikněte doprostřed na možnost Kalendáře. Po rozkliknutí se vám zobrazí všechny kalendáře, které momentálně máte k dispozici. V levém spodním rohu obrazovky poté klikněte na možnost Přidat kalendář. Jakožto název kalendáře zvolte například České jmeniny, a poté si zvolte barvu kalendáře. Pak klepněte v pravém horním rohu obrazovky na Hotovo. Jakmile tak učiníte, tak v Safari klepněte na tento odkaz. Po kliknutí se vám zobrazí oznámení, kde klepněte na možnost Povolit. Nyní stačí, abyste v pravém horním rohu klepnuli na možnost Přidat vše. Nyní je nutné, abyste zaškrtnuli kalendář, který jste si vytvořili v první části odstavce. Pokud tento krok nedodržíte, smíchají se jmeniny s klasickými událostmi – tento krok je nevratný! Pak klepněte na Hotovo.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dá se změnit nějak ta barva puntíku pod datem abych rozeznal např. státní svátek od jmenin?

  V iphone: Kalendář –> Kalendáře –> „ičko“ –> dole je výběr z 8 barev.
  V mac: Kalendář –> vybrat kalendář –> vlastnosti a můžete si vybrat libovolnou barvu :)

  Mám dojem, že otázka směřovala na šedivé puntíky pod datem v měsíčním pohledu (na iPhone) – Kalendář v Palm PDA to před 16 lety uměl využít lépe. Ukazoval v měsíčním náhledu u dní redukovanou časovou osu ráno, odpoledne, večer a každá část mohla mít jinou barvu podle převládající kategorie událostí.

  Též mi druhý odkaz nefunguje.
  První šel ale druhý píše že nejsem připojená k internetu.

  Musíš to otevřít v Safari taky jsem s tím měl problém ale pak to slo jak se ti objeví ze nejsi připojena k internetu tak v pravo nahoře jsou tři tečky tak na ne klikni a dej otevřít v Safari a půjde vše jak má :)

  Dobrý den, mám u některých svých „významnějších“ známých uložené v aplikaci kontakty jejich svátky. Někteří z nich tyto svátky slaví v jiný termín než je uveden ve standardním jmeninovém kalendáři (např. Petr slaví svátek na Patra a Pavla, Jaroslava slaví svátek na jmeniny Jaroslav atd.). Je tedy možné nastavit v aplikaci kalendář zobrazování upozornění na svátky podle termínu, které jsem si poznamenal v aplikaci kontakty? Obdobně bych i rád vyřešil upozornění na různé typy výročí či významných datumů u svých kontaktů. Před Vám děkuji za případné odpovědi.

  Odebíraný kalendář České svátky nelze přestat odebírat. Nějaká rada? Nyní Apple sám nabízí odebírání svátku přímo v aplikaci Kalendář.

celý text

Čtěte více.