Zavřít reklamu

V základním nastavení se ve vašem iPhonu mohou nacházet různé americké svátky. Vzhledem k tomu, že většina z nás žije na území České republiky, tak jsou nám tyto svátky samozřejmě k ničemu. Existuje však možnost, pomocí které si můžete do vašeho iPhonu (či iPadu anebo Macu) jednoduše přidat české státní svátky a popřípadě také české jmeniny. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak do Kalendáře na iPhonu přidat české státní svátky

V případě, že si chcete do kalendáře přidat české státní svátky, tak je postup velmi jednoduchý – stačí, abyste v Safari klepnuli na tento odkaz. Na obrazovce se poté zobrazí notifikace, ve které klepněte na tlačítko Odebírat. Poté se ukáže další oznámení, které vás informuje o tom, že byly do kalendáře přidány české státní svátky. Pokud kliknete na tlačítko Zobrazit, můžete se na ně ihned podívat. V případě, že si chcete přidat do iPhonu slovenské svátky, tak klepněte na tento odkaz a postupujte stejně, jako je uvedeno výše.

Jak do Kalendáře na iPhonu přidat české jmeniny

Nejprve je nutné, abyste si vytvořili speciální oddělený kalendář. Přejděte tedy do aplikace Kalendář a ve spodním menu klikněte doprostřed na možnost Kalendáře. Po rozkliknutí se vám zobrazí všechny kalendáře, které momentálně máte k dispozici. V levém spodním rohu obrazovky poté klikněte na možnost Přidat kalendář. Jakožto název kalendáře zvolte například České jmeniny, a poté si zvolte barvu kalendáře. Pak klepněte v pravém horním rohu obrazovky na Hotovo. Jakmile tak učiníte, tak v Safari klepněte na tento odkaz. Po kliknutí se vám zobrazí oznámení, kde klepněte na možnost Povolit. Nyní stačí, abyste v pravém horním rohu klepnuli na možnost Přidat vše. Nyní je nutné, abyste zaškrtnuli kalendář, který jste si vytvořili v první části odstavce. Pokud tento krok nedodržíte, smíchají se jmeniny s klasickými událostmi – tento krok je nevratný! Pak klepněte na Hotovo.

.