Zavřít reklamu

Jedna z nových funkcí v iOS 9 je tzv. Asistent Wi-Fi, který se ovšem setkal se smíšenou odezvou. Někteří uživatelé totiž funkci, jež přepíná na mobilní síť, pokud je Wi-Fi připojení slabé, obviňovali, že jim vyčerpala datové limity. Apple se proto nyní rozhodl fungování Asistenta Wi-Fi vysvětlit.

Pokud je Asistent Wi-Fi zapnutý (Nastavení > Mobilní data > Asistent Wi-Fi), znamená to, že zůstanete připojeni k internetu, i když je aktuální Wi-Fi připojení špatné. „Například když používáte Safari se slabým Wi-Fi připojením a stránka se nenačte, aktivuje se Asistent Wi-Fi a automaticky přepne na mobilní síť, aby se stránka načetla,“ vysvětluje v novém dokumentu Apple.

Jakmile je Asistent Wi-Fi aktivní, ve stavovém řádku se objeví ikona s mobilním připojením, abyste měli přehled. Apple zároveň upozorňuje, na co si mnozí uživatelé stěžovali – že pokud máte asistenta zapnutého, může se stát, že spotřebujete větší množství dat.

Apple také uvedl tři klíčové body, které odhalují, jak Asistent Wi-Fi vlastně funguje.

  • Asistent Wi-Fi automaticky nepřepne na mobilní síť, pokud využíváte datový roaming.
  • Asistent Wi-Fi funguje jen v aktivních aplikacích v popředí a neaktivuje se na pozadí, kde by nějaká aplikace stahovala obsah.
  • Asistenta Wi-Fi neaktivují některé aplikace třetích stran, které streamují audio nebo video nebo stahují přílohy, jako mailové aplikace, protože by mohly využít velké množství dat.

Asistenta Wi-Fi tedy jistě mnozí uživatelé, zejména ti s větším datovým limitem, jistě rádi využijí, protože se asi každému majiteli iPhonu nebo iPadu již stalo, že sice svítil třeba i plný signál Wi-Fi, ale připojení nefungovalo. Na druhou stranu je možné, že kvůli této funkci mohly některým uživatelům narůst náklady spojené s mobilním internetem, což je nežádoucí.

Proto by jistě bylo lepší, kdyby byla tato funkce v iOS 9 jako výchozí nastavení vypnuta, což však aktuálně neplatí. Asistenta Wi-Fi lze vypnout v Nastavení v nabídce Mobilní data, kde ji najdete na úplném konci.

Zdroj: Apple
.