Zavřít reklamu
iWant

Apple v nových videích ukazuje, jak Apple Watch lidem zachránily životy

iWant

Každý z vás jistě minimálně jednou četl nějakou zprávu o tom, jak se za pomoci hodinek Apple Watch podařilo zachránit lidský život. Na tuto vlastnost svých chytrých hodinek Apple výrazně sází a také ji patřičně zdůrazňuje. Svědčí o tom i videa, která společnost zveřejnila tento týden. Ukazují skutečné příběhy lidí, kterým jejich hodinky od Applu zachránil život.

První, čtyřminutový spot, vypráví příběh hned několika různých lidí: muže s krevními sraženinami, kitesurferya, kterému se po nehodě podařilo za pomoci svých Apple Watch kontaktovat syna, nebo třináctiletého chlapce, kterého Apple Watch upozornily na neobvykle rychlý srdeční tep. Ve videu také účinkuje matka, která po autohavárii, při které uvízla ve voze i se svým dítětem, přivolala přes Apple Watch záchrannou službu.

Druhé, zhruba devadesátivteřinové video, vypráví příběh muže, který je následkem mozkové obrny ochrnutý. I jeho upozornily Apple Watch na změny v životních funkcích, díky čemuž se lékařům podařilo včas odhalit sepsi a zachránit mu život.

Oba klipy vyšly ve stejnou dobu, kdy Apple vydal operační systém watchOS 5.1.2. Jeho součástí je mimo jiné dlouho slibovaná a očekávaná funkce pro měření EKG. Záznam lze načíst po přiložení prstu na digitální korunku hodinek. Apple Watch dokáží uživatele informovat o možných symptomech nejrůznějších komplikací. Apple však zdůrazňuje, že hodinky nemají v žádném případě suplovat odborná diagnostická vyšetření.