Zavřít reklamu

V souvislosti s probíhající pandemií COVID-19 se jako důležitá prevence uvádí pečlivé a dostatečné dlouhé mytí rukou. Internetem se šíří nejrůznější pomůcky a návody, jak požadovaný časový limit pro mytí rukou dodržet – často se jedná o nápovědy v podobě textů populárních písní. Nejjednodušším řešením je pochopitelně si oněch dvacet vteřin zkrátka odpočítat, pokud si ale libujete v nejrůznějších nástrojích a patříte mezi majitele Apple Watch, můžete využít aplikací, která vám interval pro mytí rukou vypočítá sama.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (a nejen toto centrum) doporučuje, abychom si nejen v době pandemie umývali ruce po dobu minimálně dvaceti sekund. Tuto dobu si můžete odpočítat sami (například po vzoru Rosse ze seriálu Přátelé počítat Mississippi), nebo si můžete na pomoc povolat své chytré hodinky od Applu. Na těch si můžete buďto nastavit časomíru (stiskem digitální korunky, výběrem nativní aplikace Minutka -> Vlastní, a nastavením dvaceti sekund – viz galerii), nebo si na App Store pořídit aplikaci, která vám dvacet sekund odpočítá.

Aplikace nese název Hand Washing Timer a ke stažení je zcela zdarma. Spustit ji můžete buďto z menu s aplikacemi po stisku digitální korunky, nebo si její komplikaci přidat ke svému oblíbenému ciferníku, odkud bude spuštění aplikace rychlé a snadné. Po spuštění bude zahájen odpočet dvacetisekundového časového limitu, na jehož vypršení vás Apple Watch upozorní haptickou odezvou a zvukovým signálem. Kromě toho vám aplikace Hand Washing Timer také umí poskytnout potřebné instrukce pro techniku mytí rukou.

Aplikaci Hand Washing Timer stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více