Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple Watch Series 4 a novější, tak dost možná víte o tom, že tyto jablečné hodinky disponují funkcí, jenž dokáže detekovat pád. Uživatelé jablečných hodinek si myslí, že tato funkce je ve výchozím nastavení aktivní pro všechny uživatele. Opak je však v tomto případě pravdou, jelikož se Apple rozhodl funkci automaticky aktivovat jen těm uživatelům, kteří mají více než 65 let. Pokud jste mladšími uživateli, tak si tuto funkci musíte zapnout ručně. Pokud chcete zjistit jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak na Apple Watch aktivovat detekci pádu

Pokud chcete na vašich Apple Watch Series 4 a novějších aktivovat detekci pádu, tak tak můžete učinit buď přímo na Apple Watch, anebo v aplikaci Watch na iPhonu. V prvním případě vaše Apple Watch rozsviťte a stiskněte digitální korunku. Poté se přesuňte do nativní aplikace Nastavení a sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na sekci SOS, kterou rozklikněte. Zde poté klepněte na kolonku Detekce pádu a pomocí přepínače funkci aktivujte. V případě, že chcete funkci aktivovat na iPhonu, tak otevřete aplikaci Watch a sjeďte o něco níže, kde najděte a rozklikněte sekci Tíseň SOS. Tady sjeďte úplně dolů a funkci Detekce pádu aktivujte. Pokud Apple Watch po aktivaci detekce pádu pád zaznamenají, tak vás o tom hodinky informují vibracemi a zobrazí se obrazovka nouze. Na obrazovce poté máte možnost označit, že jste v pořádku, popřípadě si můžete nechat zavolat pomoc. V případě, že na obrazovce po dobu jedné minuty nic neprovedete, tak se pomoc zavolá automaticky.

Čas od času se na internetu objeví zpráva o tom, že Apple Watch dokázaly právě pomocí detekce pádu, či pomocí funkcí pro sledování srdce, zachránit život. Osobně mám na mých Apple Watch detekci pádu aktivní od té doby, co jsem si je pořídil. Detekci pádu se mi podařilo několikrát „falešně“ aktivovat při sportu či při jiné aktivitě, tudíž jsem si v poslední době říkal, že se asi rozhodnu pro deaktivaci. Před pár dny jsem však nešťastně upadl ze žebříku a mohu potvrdit, že i v tomto případě došlo k aktivaci detekce pádu. Naštěstí všechno dobře dopadlo a nepotřeboval jsem zavolat pomoc, každopádně byla tato situace nejlepším osobním testem detekce pádu. Tímto jsem se tedy utvrdil v tom, že je funkce opravdu užitečná, že ji rozhodně v budoucnu vypínat nebudu, a že by mě Apple Watch v nouzi nenechaly ve štychu.

.