Zavřít reklamu

Nejnovější iPhony, společně s iOS 16, přichází s řadou perfektních vylepšení, které stojí za to. Některé z těchto vylepšení jsou zaměřené také na bezpečnost a zdraví uživatelů – jednou z nich je detekce dopravní nehody. Tato novinka je k dispozici nejen na iPhonech 14 (Pro), ale také na všech nejnovějších modelech Apple Watch. Zmíněná jablečná zařízení dokáží dopravní nehodu detekovat přesně a rychle díky využití zbrusu nových akcelerometrů a gyroskopů. Jakmile dojde k rozpoznání nehody, tak po krátké době dojde k zavolání tísňových služeb. Dokonce už se nedávno objevily první případy, kdy detekce dopravní nehody zachránila lidské životy.

Jak na iPhone 14 (Pro) deaktivovat detekci dopravní nehody

Vzhledem k tomu, že detekce dopravní nehody pracuje na základě vyhodnocení dat z akcelerometru a gyroskopu, tak se v některých vzácných případech může stát, že dojde k nesprávnému rozpoznání. Stává se to například také u funkce Detekce pádu z Apple Watch, pokud například nějakým způsobem narazíte. Konkrétně se u detekce dopravní nehody objevovala nesprávná detekce například na horských dráhách či jiných atrakcích. Pokud jste se ocitli v nějaké situaci, kdy se detekce dopravní nehody spouští i vám, možná by vás mohlo zajímat, jakým způsobem lze tuto novinku deaktivovat. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu 14 (Pro) přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže a rozklikněte kolonku Tíseň SOS.
  • Zde se opět přesuňte o kus níže, a to ke kategorii s názvem Detekce nehod.
  • Pro vypnutí této funkce stačí přepnout přepínač do vypnuté polohy.
  • Nakonec v upozornění, které se zobrazí, stiskněte Vypnout.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu 14 (Pro) vypnout (nebo zapnout) novou funkci v podobě detekce dopravní nehody. Jak uvádí samotné upozornění, tak se po vypnutí nebude iPhone po detekci dopravní nehody automaticky spojovat s tísňovými linkami. V případě vážné dopravní nehody vám tedy jablečný telefon nebude schopen jakkoliv pomoci. Z nějakého důvodu se šířily informace o tom, že detekce dopravní nehody funguje jen ve Spojených státech amerických, což není pravda. Rozhodně každopádně provádějte deaktivaci této funkce jen dočasně, protože vám může zachránit život. Pokud dochází ke špatnému vyhodnocování, proveďte aktualizaci iOS.

.