Zavřít reklamu

Apple Watch slouží primárně k tomu, aby sledovaly vaši aktivitu a zdraví. Již několikrát jsme byli svědky toho, jak dokázaly zachránit život svému uživateli, a to díky mnoha různých funkcím, které dokáží rozpoznat nějaký problém či situaci. Kromě toho lze samozřejmě jablečné hodinky využít také jakožto prodlouženou ruku iPhonu, takže bez problémů, přímo z vašeho zápěstí, vyřídíte například notifikace a další základní úkony. Na pravé kouzlo Apple Watch však přijdete až poté, co si je pořídíte – poté už je nebudete chtít sundat z ruky.

Jak na Apple Watch zapnout Detekci pádu

Hodinky od Applu z hlediska zdraví sledují především vaší srdeční aktivitu. Dokáží vás upozornit na příliš nízký či vysoký tep, kromě toho jsou schopné rozpoznat například také fibrilaci síní, například s využitím EKG. Kromě toho jablečné hodinky sledují hluk v okolí, na který vás mohou upozornit, anebo dokáží detekovat pád. Poslední zmíněná funkce, tedy Detekce pádu, je však ve výchozím nastavení vypnuta, takže vám hodinky při pádu nemohou pomoci. Dobrou zprávou ale je, že můžete jednoduše Detekci pádu aktivovat, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde vyhledejte a rozklikněte kolonku Tíseň SOS.
  • Zde pak pomocí přepínače proveďte aktivaci funkce Detekce pádu.
  • Nakonec stačí, abyste v dialogovém okně, které se zobrazí, stisknuli Potvrdit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Apple Watch aktivovat funkci Detekce pádu, která dokáže zasáhnout v případě, že se vám podaří upadnout. Po aktivaci si ještě můžete zvolit, zdali má být tato funkce aktivní jen při cvičení, anebo vždy – osobně ji mám aktivní pořád, jelikož nepěkně můžete spadnout i tehdy, kdy necvičíte. V případě, že upadnete a Apple Watch to rozpoznají, tak se vám zobrazí speciální obrazovka. Na té můžete zvolit, že buď potřebujete pomoc, anebo v případě falešného poplachu můžete uvést, že jste v pořádku. Pokud byste na výzvu žádným způsobem jednu minutu neodpověděli, tak dojde k automatickému zavolání tísňových služeb. Apple Watch samozřejmě mohou v některých případech pád vyhodnotit špatně, především třeba u sportů, kdy dochází k prudkým nárazům. Nakonec zmíním, že Detekce pádu je k dispozici pro všech Apple Watch Series 4 a novější.

.