Zavřít reklamu

Apple Watch jsou každodenním společníkem mnohých z nás. S jejich pomocí totiž můžeme rychle a jednoduše reagovat na prakticky jakékoliv příchozí notifikace, kromě toho si můžete během dne nechat měřit aktivitu a sledovat zdraví. Kromě toho všeho však dokáží jablečné hodinky také sledovat spánek, díky čemuž si můžete zlepšit spánkovou hygienu a všeobecně lépe pochopit to, jak vám vyhovuje spát. Mnoho jedinců si však spánek skrze Apple Watch neměří, jelikož je přes noc mají položené na nabíječce a provádí nabíjení. I tohle noční nabíjení však můžete zužitkovat.

Jak na Apple Watch aktivovat režim nočního stolku

Součástí jablečných hodinek je už delší dobu funkce, díky které můžete v noci na vašich hodinkách zobrazit čas. Tato funkce se nazývá režim nočního stolku a funguje naprosto jednoduše. Klasicky je displej hodinek zhasnutý, pokud se však dotknete nočního stolku či jiného nábytku, na kterém jsou Apple Watch položené, tak se zobrazí aktuální čas. Navíc k tomu, pokud máte na Apple Watch nastavený budík, tak v posledních minutách před zazvoněním se displej hodinek začne postupně rozjasňovat. Režim nočního stolku můžete aktivovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde najděte a otevřete kolonku s názvem Obecné.
  • Zde už jen stačí, abyste sjeli skoro úplně dolů, kde aktivujte Režim nočního stolku.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat režim nočního stolku. Pokud tedy po aktivaci zmíněné funkce položíte v čas spánku Apple Watch na nabíječku, tak dojde k zhasnutí displeje. Ten se rozsvítí pouze v případě, že se nočního stolku dotknete, díky čemuž uvidíte aktuální čas. Abyste však mohli režim nočního stolku využít na maximum, tak si nejspíše budete muset pořídit nějaký stojánek, na který hodinky při nabíjení položíte, abyste čas dobře viděli. Při klasickém nabíjení jsou totiž hodinky položeny displejem nahoru, takže vidět z postele na displej je vcelku obtížné.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.