Zavřít reklamu

Váš iPhone můžete využít k celé řadě různých účelů. Jedním z nich je i pozorování noční oblohy. Asi jen málokdo je v tomto směru natolik zdatný, aby si při poznávání souhvězdí vystačil čistě jen se svými znalostmi. V takových případech se vám jistě bude hodit některá z aplikací na sledování noční oblohy, které vám představíme v našem dnešním článku.

SkyView Lite

Aplikace SkyView Lite je vhodná zejména pro začátečníky. S její pomocí můžete snadno identifikovat celou řadu nebeských těles, která se právě v danou chvíli nachází nad vaší hlavou – stačí jen namířit iPhone směrem k obloze. Aplikace nabízí také režim rozšířené reality nebo možnost nastavení připomínek, samozřejmostí je také verze pro Apple Watch a možnost umístění widgetů na plochu vašeho iPhonu. Aplikace SkyView Lite funguje bez problémů, pro jistotu ale upozorňujeme, že podle údajů v App Storu byla aktualizována naposledy před rokem.

Aplikaci SkyView Lite stáhnete bezplatně zde.

SkySafari

SkySafari je sice placená aplikace, za relativně nízkou cenu ale získáte celou řadu skvělých a zajímavých funkcí. Podobně jako řada ostatních aplikací tohoto typu nabízí i SkySafari možnost identifikace nebeských těles po namíření iPhonu směrem k obloze. Mezi další funkce, které tato aplikace nabízí, patří interaktivní virtuální encyklopedie, možnost využití režimu rozšířené reality, aktuální upozornění na jevy a události, které se právě chystají, nebo třeba poutavé informace o mytologii, historii a dalších věcech.

Aplikaci SkySafari stáhnete za 79 korun zde.

Night Sky

Aplikace Night Sky patří mezi moje favority pro sledování noční oblohy. Kromě toho, že nabízí variantu praticky pro všechny jablečné operační systémy včetně watchOS a tvOS vám tato aplikace poskytne také spoustu funkcí, které při sledování noční oblohy určitě využijete. Jedná se například o režim rozšířené reality, obrovskou spoustu zajímavých informací, widgety, widgety nebo zajímavé kvízy. Nově přibyla také možnost sledování satelitů Starlink.

Aplikaci Night Sky stáhnete bezplatně zde.

Star Chart

Aplikace Star Chart vám ve skvěle vypadajícím uživatelském rozhraní nabídne řadu užitečných a obsáhlých informací o všem, co souvisí s noční oblohou, jejím pozorováním a vesmírem. Samozřejmostí je také podpora režimu rozšířené reality, možnost ovládání za pomoci gest, nebo třeba možnost rychlého a snadného přepínání mezi více časovými pásmy.

Aplikaci Star Chart stáhnete bezplatně zde.

Star Walk 2: The Night Sky Map

Aplikace Star Walk 2 také nabízí spoustu skvělých funkcí pro sledování noční oblohy. Najdete zde aktuální údaje o tom, co se právě odehrává na obloze nad vaší hlavou, můžete se zde ale také informovat o budoucích událostech, vyhledat si obsáhlé informace o nebeských tělesech a spoustu dalšího. Star Walk 2 je zdarma a obsahuje poměrně velké množství reklam, za jednorázový poplatek (aktuálně se jedná o cenu 99 korun v akci) je můžete odstranit.

Aplikaci Star Walk 2 stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.