Zavřít reklamu

Nedílnou součástí každých Apple Watch jsou ciferníky, které se zobrazují na domovské stránce. Těchto ciferníků si můžete přidat hned několik s tím, že se následně mezi nimi jednoduše přepínat – například v závislosti na tom, co zrovna děláte, popřípadě kde se zrovna nacházíte. Při vytváření nového ciferníku můžete využít hned několik různých možností pro přizpůsobení. Konkrétně lze měnit například barvu, vybírat komplikace a mnoho dalšího. Zkrátka a jednoduše, při vytváření ciferníku máte volnou ruku a nastavit si jej můžete tak, aby vám na 100 % vyhovoval.

Jak na Apple Watch sdílet ciferníky

Ocitnout se můžete i v takové situaci, kdy se vám nějaký ciferník povede přizpůsobit tak dobře, že o něj mohou mít zájem vaši známí, rodinní příslušníci či kdokoliv jiný na internet. Ve většině případech byste nejspíše ciferník předali tím způsobem, že byste nadiktovali potřebné aplikace a krok po kroku pak vzhled změnili. Věděli jste však o tom, že ciferníky z Apple Watch jde velice jednoduše sdílet jen pár kliknutími s tím, že druhá strana si je pak může ihned přidat. Postup pro sdílení ciferníků je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně si nahoře v kategorii Moje ciferníky rozklikněte ten ciferník, který chcete sdílet.
  • Poté v pravém horním rohu klepněte na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou).
  • Dále už se vám ve spodní části obrazovky objeví menu sdílení, ve kterém si stačí zvolit, jak a komu chcete ciferník sdílet.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné jednoduše sdílet váš ciferník s jakýmkoliv jiným uživatelem. Sdílení můžete provést jednoduše skrze Zprávy, Mail, WhatsApp a další aplikace. Kromě toho můžete také využít uložení do souborů, kdy se vytvoří soubor s příponou .watchface, který pak můžete kamkoliv nahrát ke stažení ostatními uživateli. Ciferníky tak lze opravdu sdílet kdekoliv na internetu. Nutno zmínit, že lze ciferníky sdílet i přímo z Apple Watch – stačí na domovské stránce na ciferníku podržet prst, pak klepnout na ikonu sdílení a vybrat, komu se má odeslat.

.