Zavřít reklamu

S příchodem aktuálně nejnovějších operačních systémů od Applu jsme se dočkali několika velmi zajímavých vylepšení. Mezi jedno z těch větších patří bezesporu příchod režimů Soustředění, které nahradily tehdejší režim Nerušit. Pokud jste pár let zpět využívali nějaké jablečné zařízení, tak dost možná víte, že možnosti Nerušit byly značně omezené, tudíž provedení nějakého širšího nastavení nebylo možné. Dobrou zprávou je, že v Soustředění si můžete nastavit nespočet různých režimů, které si můžete přizpůsobit kompletně od píky a následně je využít. Využívání i nastavování režimů Soustředění je velmi jednoduché, správné používání pak dokáže zjednodušit každodenní fungování.

Jak na Apple Watch deaktivovat synchronizaci Soustředění s iPhonem

Mezi jednu ze skvělých funkcí, se kterou režimy Soustředění přišly, je rozhodně synchronizace napříč všemi ostatními zařízeními. To znamená, že pokud například na iPhonu vytvoříte a následně aktivujete vybraný režim, tak se automaticky objeví i aktivuje na iPadu, Macu či Apple Watch. Zatímco já synchronizaci využívám, tak existuje mnoho uživatelů, kterým nevyhovuje. S tím se samozřejmě počítalo, a tak Apple umožnili u jednotlivých jablečných zařízení provést vypnutí synchronizace. Postup pro Apple Watch je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části přejděte do sekce Moje hodinky.
  • Následně vyhledejte kolonku s názvem Obecné, kterou pak rozklikněte.
  • Dále zhruba uprostřed obrazovky otevřete řádek Soustředění.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali Zrcadlit můj iPhone.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch provést deaktivaci synchronizace Soustředění s iPhonem. To znamená, že pokud na iPhonu (de)aktivujete nějaký režim Soustředění, tak nedojde k jeho (de)aktivaci i na Apple Watch. Pokud byste režim na hodinkách chtěli aktivovat, budete tak muset učinit manuálně, a to skrze ovládací centrum, kde stačí rozkliknout prvek s režimy Soustředění a následně si klepnutím vybrat ten, který chcete zapnout.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.