Zavřít reklamu

Apple Watch, stejně jako například iPhone, musíte před použitím odemknout. Avšak zatímco v případě iPhonu je nutné odemknutí provést po každém zhasnutí displeje, tak Apple Watch stačí odemknout jedenkrát po celou dobu, co je máte nasazené na zápěstí. V tomto případě jde o to, že iPhone vám může po odložení kdokoliv vzít, ale jablečné hodinky vám samozřejmě jen tak někdo ze zápěstí nesundá, a tak není nutné je zamykat. Navíc k tomu, iPhone můžete odemknout rychle skrze Touch ID či Face ID, zatímco u Apple Watch jiná možnost než kód není, alespoň prozatím – do budoucna se spekuluje třeba nad Touch ID v displeji.

Jak na Apple Watch nastavit čtyřmístný kód pro odemčení

Svůj kódový zámek si musíte zvolit při prvotním nastavování Apple Watch. Zvolit si můžete mezi využitím dlouhého hesla, což je doporučeno, a krátkého hesla. Mnoho uživatelů si v tomto případě zvolí dlouhé heslo, které musí mít alespoň 5 znaků. Po nějaké době používání však samozřejmě mohou změnit názor a rázem chtějí využívat kratší, čtyřmístný kód, stejně jako třeba na iPhonu. Sníží se tím sice bezpečnost, jelikož kratší heslo je možné uhádnout jednodušeji než to dlouhé, avšak mnohým uživatelům to nevadí. Pokud byste i vy chtěli začít používat kratší kód na Apple Watch, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Kód.
  • Poté zde pomocí přepínače jednoduše vypněte funkci Jednoduchý kód.
  • Nyní se přesuňte na Apple Watch, kde zadejte svůj aktuální kód.
  • Jakmile aktuální kód zadáte, tak zadejte ten nový čtyřmístný a potvrďte jej klepnutím na OK.
  • Nakonec stačí, abyste nový kód pro kontrolu zadali ještě jednou.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašich Apple Watch změnit dlouhý kód na kratší čtyřmístný. Pokud už vás tedy štve neustálé zadávání dlouhého kódu pokaždé, co si jablečné hodinky nasadíte na ruku, tak nyní už víte, jak můžete provést změnu. Jak už jsem zmínil výše, tak využití kratšího kódu je samozřejmě méně bezpečné než využití dlouhého kódu, který může být až desetimístný. V Apple Watch se však oproti iPhonu naštěstí nenachází tolik osobních dat, takže případné zneužití tolik nebolí.

.