Zavřít reklamu

Jednou z velkých novinek v rámci iOS 16 jsou rozhodně Živé aktivity. Původně jsme se jich měli dočkat už v první verzi tohoto systému, nakonec jsme si ale museli počkat na jednu z větších aktualizací. Živé aktivity si konkrétně můžete představit jakožto jakási živá oznámení, která se zobrazují na zamknuté obrazovce a v reálném čase ukazují nějaká data. Může se jednat třeba o stav sportovního zápasu, čas do příjezdu Uberu nebo třeba aktuální dobu cvičení. Nejsou tak limitované pouze na nativní aplikace a lze je využívat i s aplikacemi třetích stran.

Jak na iPhone deaktivovat Živé aktivity u aplikací

Zatímco někteří uživatelé si rozhodně Živé aktivity oblíbili, tak jsou mezi jablíčkáři rozhodně i takoví, kteří je naopak využívat nechtějí. Pro tyto jedince mám dobrou zprávu – tuto novinku lze naštěstí jednoduše deaktivovat. Bohužel se ale možnost pro vypnutí nenachází v sekci Oznámení, jak bychom nejspíše očekávali, ale musíte přejít do jiné sekce. Pro vypnutí Živých aktivit na iPhonu tedy postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na jablečném telefonu přešli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte seznam všech nainstalovaných aplikací.
  • V tomto seznamu následně najděte a rozklikněte aplikaci, u které chcete Živé aktivity deaktivovat.
  • Následně už jen stačí v horní části přepínačem deaktivovat Aktivity živě.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu u konkrétní aplikace deaktivovat Živé aktivity. Systém se vás každopádně vždy před prvním využitím Živých aktivit u konkrétní aplikace na zamknuté obrazovce zeptá, zdali je chcete povolit, anebo deaktivovat. Bohužel, u některých nativních aplikací aktuálně Živé aktivity deaktivovat nelze, například u minutky z Hodin apod. Aktuálně je tedy nutné vždy v seznamu konkrétní aplikaci otevřít, a zde provést deaktivaci.

živé aktivity vypnout ios 16
.