Zavřít reklamu
iWant

Jak na Apple Watch probouzet displej diskrétně otáčením korunky

iWant

watch-display

V poslední verzi operačního systému pro jablečné hodinky watchOS 3.2 představil Apple nový režim kina, tzv. Theather Mode, který je na hodinkách proto, aby se samovolně nerozsvěcovaly, když jste například v kině nebo divadle. Když máte tento režim aktivovaný, nerozsvítí se displej ani při pohybu zápěstím, ani při přijetí notifikace. Displej musíte rozsvítit až poklepáním nebo zmáčknutím digitální korunky.

Apple však zároveň ve watchOS umožňuje ještě jednu variantu pro probuzení Watch a rozsvícení displeje – přes otáčení digitální korunky. To lze navíc využít i bez zapnutého režimu kina. V aplikaci Watch na iPhonu v sekci Obecné > Probudit obrazovku zapnete funkci Otočením korunkou nahoru, a pak kdykoliv máte zhasnutý displej, stačí korunkou pootočit a displej se začne pomalu rozsvěcet.

Jas se přizpůsobuje rychlosti vašeho otáčení, takže v závěru můžete rychle dosáhnout plného jasu. Samozřejmě stejným způsobem můžete otáčet i směrem zpátky a displej opět zhasnout.

watch-wake-display

Důležité je zmínit, že probuzení obrazovky tímto způsobem funguje pouze u Apple Watch Series 2. Pravděpodobný důvod je ten, že technologie je vázána na schopnosti nového OLED displeje, který disponuje dvakrát tak vyšší jasností než první, respektive nultá generace jablečných hodinek.

Funkce probuzení obrazovky otáčením kourunky funguje u všech ciferníků. Velmi dobře působí v kombinaci s minimalistickým ciferníkem, který zobrazuje pouze digitální čas. Diskrétně tak můžete nahlédnout na to, kolik je zrovna hodin, a to nejen v kině, divadle či při jiné příležitosti. Platí však pravidlo, že jakmile dosáhnete plného jasu, musíte nechat hodinky zhasnout normálním způsobem, tedy buď počkat nebo dlaní přikrýt displej. Naopak pokud displej rozsvítíte jen jemně, sám během tří vteřin zhasne.

Osobně tuto funkci používám docela často. Myslím si, že tím šetřím i baterii, ač u druhé generace není problém s výdrží šťávy na celý den. Velmi diskrétně mohu při jakékoliv příležitosti zkontrolovat aktuální čas nebo jiný údaj, který mám aktuálně na ciferníku zobrazený.