iWant

Na Apple Watch dorazí Theater Mode pro utišení a zhasnutí hodinek v kině

iWant

Apple tento týden vydal betaverze operačních systémů macOS i iOS a přestože na testovací verzi watchOS 3.2 teprve čekáme, Apple již prozradil, co pro majitele svých hodinek chystá. Největší novinka bude tzv. Theater Mode.

O Theater Modu (divadelní/kino režim) se začalo mluvit už na konci loňského roku, ale tehdy únik chystané novinky většina spojovala s iOS a tím, že by do iPhonů a iPadů mohl dorazit tmavý mód. Nakonec je ale Theater Mode něco jiného a pro jiné zařízení.

Apple chce novým režimem usnadnit s hodinkami na zápěstí návštěvu divadla nebo kina, kde nechcete, aby se vám Watch rozsvěcovaly, když pohnete rukou nebo vám přijde oznámení.

Jakmile si Theater Mode aktivujete, nebude displej reagovat na zvednutí zápěstí, takže se nerozsvítí, ale hodinky budou pomocí vibrací uživateli nadále poskytovat informace o přijatých oznámeních. Až poklepáním na displej nebo zmáčknutí digitální korunky se Watch rozsvítí.

V rámci nového updatu pak dorazí na Apple Watch také SiriKit, který uživatelům umožní přes hlasovou asistentku posílat zprávy, platby, vytáčet hovory nebo například vyhledávat ve fotkách. V iOS 10 je SiriKit už od podzimu, na Watch dorazí až nyní.

Apple prozatím neuvedl žádné detaily, kdy se chystá novou betu watchOS 3.2 vypustit.

Zdroj: AppleInsider