Zavřít reklamu

Doby, kdy se každý z nás předháněl v tom, kdo má v telefonu více hudebních skladeb, jsou už dávno pryč. Pokud chcete v současné době poslouchat hudbu, tak je nejlepší možností streamování. Existuje hned několik různých streamovacích aplikací, mezi nejznámější patří Apple Music a Spotify. Jestliže patříte mezi uživatele Spotify a zároveň vlastníte Apple Watch, tak mám pro vás skvělou zprávu. Jablečné hodinky se totiž konečně naučily streamovat hudbu do zvukových zařízení, tedy například do AirPodů a dalších Bluetooth zařízení. Spotify pro Apple Watch je k dispozici už po dobu několika let, hodinky jste ale v tomto případě mohli využít jen jakožto jakýsi vzdálený ovladač pro ovládání hudby na iPhonu. To se ale v poslední aktualizaci konečně změnilo. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak na Apple Watch streamovat hudbu ze Spotify

Jestliže chcete provést streamování Spotify na Apple Watch, tak se nejedná o nic složitého. Hned na začátek je nutné zmínit, že pro možnost využití této funkce potřebujete poslední verzi Spotify. Přejděte tedy do App Storu na profil aplikace Spotify a zkontrolujte si, zdali nejsou k dispozici žádné aktualizace. Jakmile tento nezbytný krok provedete, pokračujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašich Apple Watch stisknutím digitální korunky přesunuli do seznamu aplikací.
 • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací lokalizujte a klepněte na Spotify.
 • Po otevření Spotify se vám zobrazí samotný přehrávač této aplikace.
 • Nyní je nutné, abyste vpravo dole klepnuli na ikonu telefonu.
 • Tímto se ocitnete na další obrazovce s názvem Přehrát na zařízení.
 • Zde pak klepněte na řádek s názvem vašich Apple Watch – prozatím se u něj nachází štítek Beta.
 • Nakonec se zobrazí poslední obrazovka, na které musíte určit, kde se má zvuk přehrávat.
 • Klepněte tedy na jedno z vašich zařízení, anebo klepnutím na Připojit zařízení proveďte připojení jiného zařízení.

Jakmile dojde k úspěšnému připojení zařízení, na které se má hudba streamovat, tak se ocitnete zpět v klasickém rozhraní aplikace Spotify. Vpravo dole se však namísto ikony telefonu objeví ikona hodinek, která potvrzuje streamování z Apple Watch. Ovládání aplikace je poté velmi jednoduché. Pokud přejedete prstem doleva nebo doprava, tak se můžete přesouvat mezi jednotlivými sekcemi aplikace. V té první si můžete nalézt hudbu, kterou chcete poslouchat, v prostřední sekci pak hudbu ovládáte a napravo najdete playlist, ze kterého se přehrávají skladby. Hlasitosti pak můžete upravit jednoduše pomocí digitální korunky.

Diskuze k článku

  A lze stazeny playlist prehravat pouze z hodinek (bez pripojeni k siti), kdyz si jdu treba zabehat a telefon chci nechat doma. Jinak v tom nevidim moc vyznam :-(

  Též nefunguje pouze Watch + Airpods. Tedy musíme čekat roky než operátoři zprovozní Watch eSim funkci nebo náhodou Spotify protáhne u sebe s možností stáhnout songy offline i do hodinek?

celý text

Čtěte více