Zavřít reklamu

Doby, kdy se každý z nás předháněl v tom, kdo má v telefonu více hudebních skladeb, jsou už dávno pryč. Pokud chcete v současné době poslouchat hudbu, tak je nejlepší možností streamování. Existuje hned několik různých streamovacích aplikací, mezi nejznámější patří Apple Music a Spotify. Jestliže patříte mezi uživatele Spotify a zároveň vlastníte Apple Watch, tak mám pro vás skvělou zprávu. Jablečné hodinky se totiž konečně naučily streamovat hudbu do zvukových zařízení, tedy například do AirPodů a dalších Bluetooth zařízení. Spotify pro Apple Watch je k dispozici už po dobu několika let, hodinky jste ale v tomto případě mohli využít jen jakožto jakýsi vzdálený ovladač pro ovládání hudby na iPhonu. To se ale v poslední aktualizaci konečně změnilo. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak na Apple Watch streamovat hudbu ze Spotify

Jestliže chcete provést streamování Spotify na Apple Watch, tak se nejedná o nic složitého. Hned na začátek je nutné zmínit, že pro možnost využití této funkce potřebujete poslední verzi Spotify. Přejděte tedy do App Storu na profil aplikace Spotify a zkontrolujte si, zdali nejsou k dispozici žádné aktualizace. Jakmile tento nezbytný krok provedete, pokračujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašich Apple Watch stisknutím digitální korunky přesunuli do seznamu aplikací.
 • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací lokalizujte a klepněte na Spotify.
 • Po otevření Spotify se vám zobrazí samotný přehrávač této aplikace.
 • Nyní je nutné, abyste vpravo dole klepnuli na ikonu telefonu.
 • Tímto se ocitnete na další obrazovce s názvem Přehrát na zařízení.
 • Zde pak klepněte na řádek s názvem vašich Apple Watch – prozatím se u něj nachází štítek Beta.
 • Nakonec se zobrazí poslední obrazovka, na které musíte určit, kde se má zvuk přehrávat.
 • Klepněte tedy na jedno z vašich zařízení, anebo klepnutím na Připojit zařízení proveďte připojení jiného zařízení.

Jakmile dojde k úspěšnému připojení zařízení, na které se má hudba streamovat, tak se ocitnete zpět v klasickém rozhraní aplikace Spotify. Vpravo dole se však namísto ikony telefonu objeví ikona hodinek, která potvrzuje streamování z Apple Watch. Ovládání aplikace je poté velmi jednoduché. Pokud přejedete prstem doleva nebo doprava, tak se můžete přesouvat mezi jednotlivými sekcemi aplikace. V té první si můžete nalézt hudbu, kterou chcete poslouchat, v prostřední sekci pak hudbu ovládáte a napravo najdete playlist, ze kterého se přehrávají skladby. Hlasitosti pak můžete upravit jednoduše pomocí digitální korunky.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  A lze stazeny playlist prehravat pouze z hodinek (bez pripojeni k siti), kdyz si jdu treba zabehat a telefon chci nechat doma. Jinak v tom nevidim moc vyznam :-(

  Též nefunguje pouze Watch + Airpods. Tedy musíme čekat roky než operátoři zprovozní Watch eSim funkci nebo náhodou Spotify protáhne u sebe s možností stáhnout songy offline i do hodinek?

celý text

Čtěte více.