Zavřít reklamu

Říká se, že operační systémy od Applu disponuji méně chybami než systémy od konkurence. Je to především kvůli tomu, že Apple musí své operační systémy přizpůsobit jen na několik desítek zařízení, zatímco například takový Windows musí fungovat na milionech zařízení. I přesto jsme v posledních letech byli svědky toho, že i systémy od Applu mohou být často plné chyb, a že to s nimi čas od času není žádný med. Pokud se stane, že vám například v iOS přestane fungovat nějaká aplikace, tak ji můžete jednoduše vypnout, stejně tak ji v macOS můžete vynuceně ukončit. Nedávno jsem se však ocitl v situaci, kdy mi přestala reagovat aplikace na Apple Watch a já nevěděl, jak ji ukončit. Po chvilce hledání jsem tuto možnost samozřejmě našel a nyní jsem se rozhodl, že se s vámi o postup podělím.

Jak na Apple Watch vynuceně ukončit aplikace

V případě, že se ocitnete v situaci, kdy na vašich Apple Watch přestane reagovat aplikace, popřípadě budete z nuceni z jakéhokoliv jiného důvodu aplikaci vynuceně ukončit, tak se nejedná o nic složitého. Pouze musíte znát přesný postup, který se však nepodobá tomu z iOS či iPadOS. K ukončení aplikací ve watchOS tedy postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se v rámci Apple Watch přesunuli do aplikace, kterou chcete ukončit.
  • Jakmile se do této aplikace přesunete, tak podržte boční tlačítko Apple Watch (nikoliv digitální korunku).
  • Boční tlačítko držte do té doby, dokud se na obrazovce neobjeví posuvníky k vyvolání určitých akcí.
  • Poté, co se posuvníky objeví, tak podržte digitální korunku (nikoliv boční tlačítko).
  • Digitální korunku držte do té doby, dokud nedojde k ukončení samotné aplikace.

Jakmile výše uvedeným způsobem nějakou aplikaci vynuceně ukončíte, tak už ji můžete opět klasickým způsobem, tedy ze seznamu aplikací, spustit. Aplikace by po opětovném spuštění měla bez problémů fungovat tak, jak má. V případě, že vynucené ukončení nepomáhá a aplikace stále nefunguje podle představ, tak Apple Watch restartujte – stačí podržet boční tlačítko, a poté přejet prstem po posuvníku Vypnout.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více