Zavřít reklamu

Na jaře se objevila zpráva o tom, že Apple ukončil vývoj svých routerů z řady AirPort a po doprodání skladových zásob tyto produkty zmizí z nabídky nadobro. A přesně to se dnes stalo, od dnešního odpoledne už  AirPort Express, AirPort Extreme či Time Capsule nekoupíte.

Apple už výše uvedené produkty nenabízí jak přes oficiální web, tak v kamenných prodejnách po celém světě. Pokud máte o nějaké síťové produkty zájem, Apple momentálně nabízí ekvivalenty od společnosti Linksys, které původní AirPorty nahrazují.

Pokud máte o nějaký AirPort stále zájem, je možné jej ještě najít u různých prodejců s elektronikou a to jak u nás, tak v zahraničí. Servis těchto produktů bude možný ještě pět let od oficiálního ukončení prodejů, tedy ode dneška.

airport_roundup

Síťové produkty Applu se dočkali poslední hardwarové aktualizace v roce 2013 a od té doby na ně Apple „nesáhl“. Už od roku 2016 se spekulovalo o tom, že byl veškerý další vývoj v tomto odvětví ukončen a Apple se v něm nebude dále realizovat. Mluvilo se o tom, že nemá smysl působit na poli, ve kterém je velké množství dalších hráčů, pro které jsou sítě jejich specializací. Právě to může být také jeden z důvodů, proč Apple zvolil právě Linksys jakožto dodavatele oficiálně nabízených síťových řešení.

Zdroj: Apple

.