Zavřít reklamu

Baterie uvnitř (jablečných) zařízení je brána jakožto spotřební zboží. To jednoduše řečeno znamená, že postupem času a využíváním ztrácí své původní vlastnosti. V případě baterie to znamená, že nevydrží tak dlouho, a že nebude schopna poskytovat dostatečný výkon hardwaru, což pak může způsobovat různé problémy. To, že je baterie špatná, dokáže uživatel poznat relativně jednoduše. Apple však přímo ve svých systémech nabízí informaci o tom, v jakém stavu baterie je, a zdali byste ji případně měli nechat vyměnit.

Jak na Apple Watch zjistit kondici baterie

Konkrétně si na jablečných zařízeních můžete nechat zobrazit procentuální údaj, který udává aktuální maximální kapacitu baterie – znát jej můžete také pod názvem kondice baterie. Všeobecně se uvádí, že pokud má baterie kapacitu méně než 80 %, tak je špatná a mělo by dojít k co nejdřívější výměně. Dlouhou dobu byla kondice baterie k dispozici jen na iPhonu, každopádně nyní už ji najdete i na Apple Watch, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte a otevřete Nastavení.
  • Následně zde sjeďte o kus níže, kde rozklikněte sekci s názvem Baterie.
  • Zde se pak opět přesuňte dolů a prstem otevřete kolonku Kondice baterie.
  • Nakonec už se vám informace o maximální kapacitě baterie zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch zjistit kondici baterie, potažmo maximální kapacitu, podle které lze určit, jak na tom baterie vlastně je. Jak bylo zmíněno výše, tak pokud je kondice baterie pod 80 %, tak byste ji měli nechat vyměnit, o čemž váš informace i tato samotná sekce. Takto opotřebená baterie může způsobovat to, že Apple Watch vydrží jen opravdu krátkou dobu, navíc k tomu může docházet k samovolnému vypínání či zasekávání apod.

.