Zavřít reklamu

Pokud vlastníte iPhone s Apple Watch, tak se vám v iOS automaticky zpřístupnila nativní aplikace Kondice, ve které můžete sledovat svou aktivitu, cvičení, soutěžení apod. Pravdou však je, že pokud Apple Watch nevlastníte, tak k této aplikaci doposud přístup nezískáte. To se však mění v iOS 16, kde bude Kondice k dispozici již naprosto všem uživatelům. iPhone totiž sám o sobě dokáže aktivitu monitorovat, takže uživatelům odpadne nutnost instalace aplikací třetí strany. Pro některé uživatele tak bude aplikace Kondice úplně nová, a proto se v tomto článku podíváme na 5 tipů v ní, na které se můžete těšit.

Sdílení aktivity s uživateli

Apple se vás různými způsoby snaží motivovat k tomu, abyste byli aktivní a cvičili jste. Mimo jiné se však můžete motivovat také navzájem s vašimi známými, a to vzájemným sdílením vaší aktivity. To znamená, že si budete kdykoliv přes den schopni zobrazit, jak je na tom po stránce aktivity nějaký jiný uživatel, což může vést k motivaci. Aktivitu můžete s uživateli začít sdílet tak, že se ve spodním menu přepněte do Sdílení, a poté vpravo nahoře klepněte na ikonu panáčka s +. Pak si stačí vybrat uživatele, odeslat pozvánku a počkat na přijetí.

Zahájení soutěže v aktivitě

Nestačí vám k motivaci pouhé sdílení aktivity s ostatními uživateli a chtěli byste se posunout ještě o úroveň dál? Pokud ano, tak pro vás mám skvělý tip – s uživateli totiž můžete rovnou zahájit soutěž v aktivitě. Tato soutěž trvá sedm dní, během kterých sbíráte body podle plnění svých denních cílů. Kdo má po týdnu bodů více, tak samozřejmě vyhrává. Pro zahájení soutěže přejděte do kategorie Sdílení, a poté klepněte na uživatele, který s vámi sdílí údaje. Následně níže stiskněte Soutěžit s [jméno] a pak už se jen držte pokynů.

Změna zdravotních údajů

Pro správné počítání a zobrazování údajů, například o spálených kaloriích či ušlých krocích, je nutné, abyste měli správně nastavené zdravotní údaje – konkrétně datum narození, pohlaví, váhu a výšku. Zatímco datum narození a pohlaví tak úplně nezměníme, váha a výška se postupem času měnit může. Čas od času byste tedy své zdravotní údaje měli aktualizovat. Učiníte tak jednoduše klepnutím na ikonu vašeho profilu vpravo nahoře, kde pak přejděte do Podrobné informace o zdraví. Zde už stačí data změnit a potvrdit klepnutím na Hotovo.

Změna cílů aktivity, cvičení a stání

Apple pojal plnění denní aktivity opravdu parádně. Pokud o tom ještě nevíte, tak každý den plníte tzv. kroužky aktivity, které jsou celkově tři. Hlavní kroužek je pro aktivitu, druhý pro cvičení a třetí pro stání. Každý z nás má však cíle jiné a čas od času se můžeme ocitnout v situaci, kdy bychom je chtěli z nějakého důvodu změnit. I to je samozřejmě možné – stačí, abyste v Kondici vpravo nahoře klepnuli na ikonu vašeho profilu, kde pak rozklikněte kolonku Změnit cíle. Zde už je možné cíl pro pohyb, cvičení a stání změnit.

Nastavení oznámení

Během dne vám z Kondice mohou chodit různá oznámení – Apple totiž prostě a jednoduše chce, abyste se sebou něco dělali a byli aktivní. Konkrétně vám mohou chodit upozornění na postavení se, pohnutí s kroužky, uvolnění se cvičením mindfulness apod. Pokud vám však některá z těchto oznámení nevyhovují, tak si samozřejmě jejich příchod můžete přizpůsobit. Nejedná se o nic složitého – stačí přejít do Kondice, kde vpravo nahoře klepněte na ikonu vašeho profilu. Následně přejděte do sekce Oznámení, kde už je možné vše nastavit podle vašeho gusta.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ahoj, sdílení aktivity funguje již nyní, vidím v něm několik svých známých, se kterými mám nastaveno a během dne mohu sledovat, jak se komu daří. Největší nešvar vnímám ten, že někdo má nastaveno denní pohyb na 250 kcal a někdo na 1000 kcal. Tudíž splnění na 100% znamená u každého něco jiného:D.

celý text

Čtěte více.