Zavřít reklamu

Kromě toho, že Apple Watch můžete využít pro sledování aktivity a zdraví, tak se jedná také o skvělé zařízení pro rychlé vyřizování notifikací a dalších záležitostí přímo z vašeho zápěstí. Pokud vám přijde nějaká zpráva, třeba v rámci nativní aplikace Zprávy, tak na ni díky Apple Watch můžete okamžitě odpovědět, a to několika různými způsoby. Buď můžete odpovědět prostřednictvím emoji, hlasové zprávy anebo můžete využít rychlé odpovědi, které jsou předpřipravené a odešlete je jednoduše klepnutím prstem.

Jak na Apple Watch upravit a přidat rychlé odpovědi

Rychlé odpovědi, které můžete využít pro reakci na příchozí zprávy, mají ve výchozím nastavení znění například v podobě Dobře, Děkuji, Ano, Ne a další. Ve většině případech vám tyto odpovědi nejspíše budou vyhovovat, jelikož se jedná o nejčastější formu reakcí. Ocitnout se ale můžete v situaci, kdy usoudíte, že vám v rámci rychlých odpovědí nějaká odpověď chybí. Dobrou zprávou je, že si znění rychlých odpovědí můžete změnit, a dokonce si i přímo můžete vytvořit odpovědi další. Pokud byste chtěli zjistit, jak na to, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodní části obrazovky přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte kolonku s názvem Zprávy.
  • Poté na další obrazovce přejděte do sekce Výchozí odpovědi.
  • Zde už se vám zobrazí rozhraní, ve kterém je možné rychlé odpovědi nastavit.

V případě, že chcete nějakou výchozí rychlou odpověď přepsat, tak do ní jednoduše klepněte a vepište novou. Pokud vám výchozí odpovědi vyhovují a chtěli byste pouze přidat novou, tak ve spodní části klepněte na možnost Přidat odpověď…, a poté ji do nového textového pole vepište. Klepnutím na tlačítko Upravit vpravo nahoře se pak přepnete do rozhraní, ve kterém je možné vybrané rychlé odpovědi odstranit, popřípadě si zde můžete chycením změnit jejich pořadí. Mimo jiné v této sekci lze také aktivovat funkci Chytré odpovědi, díky které by se vám měly automaticky zobrazovat odpovědi podle toho, jak pravděpodobně na vybrané zprávy budete reagovat.

.