Zavřít reklamu

Hodinky od Applu můžeme považovat za velmi komplexní zařízení, které toho umí mnoho. Většina z nás ocení, že se veškerá oznámení, která nám přijdou na iPhone, mohou zobrazovat automaticky i na Apple Watch – a dokonce s nimi můžeme rovnou přímo ze zápěstí pracovat. Primárně jsou ale jablečné hodinky určené k tomu, aby vám dělaly parťáka při cvičení či jakémkoliv druhu aktivity. Kromě toho, že dokáží měřit například spálené kalorie, srdeční tep nebo ušlé kroky, tak je můžete využít také k poslechu hudby, a to bez nutnosti využití iPhonu. Jednoduše k Apple Watch připojíte sluchátka a ihned můžete poslouchat vaši oblíbenou hudbu.

Jak na Apple Watch aktivovat tlumení hlasitých zvuků ze sluchátek

Bezdrátová sluchátka, popřípadě přímo AirPody, využívá především mladší generace. Ta má ale problém s tím, že si často nastaví zvuk ze sluchátek na nezvykle vysoký, což následně může způsobit klidně i trvalé poškození sluchu. Z nevinného poslouchání hudby, například při cvičení, se tak může stát noční můra. Apple si je však tohoto vědom, a tak do svých zařízení přidal několik funkcí, které mají sluch uživatelů chránit. K dispozici jsou tak upozornění na hlasitý zvuk, kromě toho si na Apple Watch však můžete přímo nastavit automatické tlumení hlasitých zvuků ze sluchátek. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde najděte a otevřete sekci Zvuky a haptika.
  • Poté v horní části obrazovky lokalizujte kategorii Zvuk ve sluchátkách.
  • V rámci této kategorie pak rozklikněte kolonku Bezpečnost sluchátek.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali funkci Tlumit hlasité zvuky.
  • Následně už si níže pomocí posuvníku vyberte, jaká hladina zvuku nemá být překročena.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat funkci pro automatické tlumení hlasitých zvuků ze sluchátek. Pokud si tedy skrze jablečné hodinky do AirPodů či jiných bezdrátových sluchátek necháte přehrávat hudbu, která bude hlasitější než maximální nastavená hladina, tak dojde k automatickému ztlumení. Díky tomu si můžete být jistí tím, že nedojde k poškození vašeho sluchu. Při nastavování maximální hladiny se u každé možnosti s dB zobrazí popis, který udává, jakému zvuku z běžného života zvolená hladina odpovídá.

.