Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi vlastníky nejnovějšího iPhonu 12 či 12 Pro, tak si zajisté jste vědomi veškerých novinek, se kterými Apple u těchto nových telefonů přišel. Dočkali jsme se například nejmodernějšího mobilního procesoru A14 Bionic, kompletně přepracovaného těla, u kterého se Apple inspirovat u nových iPadů Pro, kromě toho lze pak zmínit také přepracovanou fotosoustavu. Ta nabízí hned několik vylepšení – například lepší Noční režim anebo třeba možnost pro nahrávání Dolby Vision videa. Nahrávání v tomto formátu umí v současné době právě jen iPhony 12 a 12 Pro. Pokud chcete zjistit, jak tuto funkci (de)aktivovat, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone 12 (Pro) nahrávat video Dolby Vision

V případě, že chcete na vašem iPhonu 12 mini, 12, 12 Pro či 12 Pro Max aktivovat nahrávání videa v režimu Dolby Vision, tak se ve finále nejedná o nic složitého. Stačí, když se budete držet následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vaší „dvanáctce“ přesunuli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a lokalizujte kolonku Fotoaparát.
  • Poté, co kolonku Fotoaparát najdete, tak na ni klepněte.
  • Nyní v horní části displeje klepněte na řádek s názvem Záznam videa.
  • Zde poté ve spodní části (de)aktivujte možnost HDR video.

Tímto způsobem můžete na vašem iPhonu 12 či 12 Pro (de)aktivovat nahrávání HDR Dolby Vision videa. Mějte na paměti, že se možnost (de)aktivace této funkce nachází pouze v Nastavení vašeho zařízení, přímo ve Fotoaparátu změny provádět nemůžete. Jestliže vlastníte iPhone 12 (mini), můžete nahrávat HDR Dolby Vision video v maximálním rozlišení 4K při 30 FPS, máte li iPhone 12 Pro (Max), tak ve 4K při 60 FPS. Všechny záznamy HDR Dolby Vision jsou ukládány ve formátu HEVC a můžete je upravovat přímo v iPhonu v rámci iMovie. Na druhou stranu ale prakticky žádné internetové služby HDR Dolby Vision nepodporují. Navíc, pokud byste se rozhodli HDR Dolby Vision video upravit na Macu, například v aplikaci Final Cut, tak se video zobrazí nekorektně s velmi vysokou expozicí. Rozhodně si tedy správně vyberte, kdy budete HDR Dolby Vision video nahrávat. Více o Dolby Vision se dozvíte již brzy v rámci jednoho z budoucích článků – rozhodně tedy sledujte magazín Jablíčkář i nadále.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.