Zavřít reklamu

Apple dnes prostřednictvím tiskové zprávy představil vylepšení pro platformu Apple Music, kterou čeká příchod prostorového zvuku Dolby Atmos a formátu bezztrátového audia. Tato kombinace by měla zajistit prvotřídní kvalitu zvuku a doslova pohlcující zvukový zážitek. Navzdory tomu, že pro filmy a seriály je Spatial Audio (prostorový zvuk) dostupný jen s AirPods Pro a Max, tak u Dolby Atmos v případě Apple Music tomu bude trošku jinak.

Cílem cupertinského giganta je totiž jablíčkářům poskytnout prémiový zvuk, díky čemuž mohou interpreti vytvářet hudbu tak, aby následně hrála prostorově prakticky ze všech stran. K tomu si navíc vystačíme i s obyčejnými AirPody. Zvuk Dolby Atmos by se měl automaticky aktivovat v případě používání zmiňovaných AirPods, ale také BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro a Beats Solo Pro. To ale neznamená, že bychom si tuto novinku nemohli vychutnat při používání sluchátek od jiného výrobce. V takovém případě bude akorát nutné funkci aktivovat manuálně.

Jak v Apple Music hodnotit skladby:

Novinka by se měla projevit začátkem června, kdy přijde společně s operačním systémem iOS 14.6. Hned ze startu si budeme užít tisíce skladeb v režimu Dolby Amots a bezztrátovém formátu a vychutnáme si tak skladbu přesně tak, jak byla nahrána ve studiu. Další skladby by pak měly pravidelně přibývat.

.