Zavřít reklamu

Apple si svou novou streamovací službu Apple TV+ nemůže vynachválit a plně si za ní stojí, názory uživatelů se ale různí. Rozpačitých reakcí se dočkal nejen některý obsah, ale i slibované funkce. V poslední době se například objevují hlášení uživatelů, podle kterých se již pořady v rámci streamovací služby nepřehrávají na Apple TV 4K v Dolby Vision, ale pouze v „méně sofistikovaném“ standardu HDR10.

Zatímco zpočátku fungovala podpora Dolby Vision u zmíněných pořadů naprosto bez problémů, nyní si diváci stěžují na její absenci – v současné době se jedná konkrétně o seriály For All Mankind, See a The Morning Show. Jeden ze zasažených uživatelů na fóru podpory Applu uvedl, že když před pár týdny začal sledovat seriál See, jeho televize automaticky přepnula na Dolby Vision. V tuto chvíli již ale podle jeho slov k přepínání nedochází a seriál se přehrává pouze v HDR formátu. Podle tohoto konkrétního uživatele se zjevně jedná o problém vázaný přímo na službu Apple TV+, protože obsah z Netflixu se na jeho televizi bez problémů automaticky do Dolby Vision přepíná.

Postupně se v diskusi ozývali uživatelé, kteří tentýž problém zaznamenali u seriálů The Morning Show nebo For All Mankind. Všichni se shodují na tom, že na své televizi ani u žádných jiných zařízení neměnili nastavení. „Tento týden funguje [Dolby Vision] v ostatních aplikacích bez problémů (Disney+), ale obsah Apple TV+ se už v Dolby Vision nepřehrává,“ uvedl jeden z uživatelů, zatímco jiný poznamenává, že stránka s pořady stále ještě obsahuje logo Dolby Vision, u jednotlivých epizod je ale nyní uveden pouze HDR formát.

Apple se k problému zatím oficiálně nevyjádřil. Diskutující spekulují o možnosti, že se vyskytl problém s kódováním Dolby Vision, a Apple možnost přepnutí dočasně deaktivoval, než se potíže vyřeší. To by ale nevysvětlovalo skutečnost, že některé pořady – jako třeba Dickinson – se stále ještě v Dolby Vision přehrávají.

Apple TV plus

Zdroj: 9to5Mac

.