Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi předplatitele Apple Music, tak pro vás máme perfektní zprávu. Jablečná společnost totiž oficiálně spustila možnost pro přehrávání skladeb s prostorovým zvukem Dolby Atmos. Učinila tak několik týdnů od doby, co své příznivce o příchodu podpory Dolby Atmos a bezztrátového formátu informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Dobrou zprávou pro všechny předplatitele je, že si za kvalitnější nahrávky s podporou Dolby Atmos nebudou muset připlácet. Jedná se totiž o součást klasického předplatného. Kromě klasického předplatného vám pak stačí mít nainstalovaný iOS 14.6 a novější či macOS 11.4 Big Sur a novější a vlastnit podporované zařízení. Mezi ně se řadí AirPods (Pro), sluchátka Beats, novější iPhony, iPady a Macy, společně s Apple TV 4K a HomePodem či jiným reproduktorem s podporou Dolby Atmos.

Jak na iPhone v Apple Music nastavit, najít a přehrát skladby s prostorovým zvukem Dolby Atmos

V případě, že byste si chtěli prostorový zvuk Dolby Atmos aktivovat, tak se nejedná o nic složitého. Je ale samozřejmě nutné, abyste splnili výše uvedené podmínky – v opačném případě se vám možnost pro aktivaci Dolby Atmos nezobrazí. Postup pro aktivaci je pak následující:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku Hudba.
  • Poté je nutné, abyste se opět přesunuli níže, a to až k sekci Zvuk.
  • Zde pak rozklikněte kolonku s názvem Dolby Atmos.
  • Nakonec stačí, abyste si vybrali jednu ze tří možností.

Pokud ve výše uvedené sekci vyberete možnost Automaticky, tak se hudba s Dolby Atmos bude přehrávat pokaždé, když k iPhonu připojíte podporované výstupní zařízení, tedy například AirPods (Pro), sluchátka Beats, iPhone XR a novější, novější iPady či Macy. Zvolíte-li Vždy zapnuto, tak se zvuk Dolby Atmos bude přehrávat pokaždé, a to i u zařízení, které nepochází z dílny Applu, ale podporují Dolby Atmos. Pokud vám Dolby Atmos nevyhovuje, stačí zvolit možnost Vypnuto.

Jak najít hudbu v prostorovém zvuku Dolby Atmos

Apple se samozřejmě snaží svou novou funkci co možná nejvíce zviditelnit. To znamená, že skladby, playlisty a alba, která Dolby Atmos podporují, najdete ihned po spuštění Apple Music. V sekci Prohlížení najdete hudbu s podporou prostorového zvuku ihned nahoře, níže pak najdete také playlisty s podporou prostorového zvuku či nové skladby, které jej podporují. Pokud se přesunete do sekce Hledat, tak pro zobrazení všech skladeb s podporou Dolby Atmos stačí rozkliknout sekci Prostorový zvuk. U jednotlivých skladeb a alb můžete podporu prostorového zvuku poznat díky ikonky Dolby Atmos. Kromě Dolby Atmos si můžete u některých skladeb a alb všimnout také ikonky Lossless či Digitální master Apple, což označuje hudbu ve vysoké kvalitě.

.