Zavřít reklamu

Součástí iPhonu je několik předinstalovaných aplikací, které můžete využívat. Tyto aplikace nabízí nespočet skvělých funkcí a Apple se je snaží neustále vylepšovat, každopádně co si budeme nalhávat – většina z nás se bez aplikací třetích stran jednoduše neobejde. Věděli jste o tom, že původně neměl App Store vůbec existovat a uživatelé se měli spoléhat pouze na nativní aplikace? Naštěstí kalifornský gigant od tohoto „nápadu“ brzo upustil, a tak App Store nakonec skutečně vznikl a aktuálně nabízí miliony různých aplikací, které mohou přijít vhod, společně s různými hrami, o kterých se nám kdysi ani nesnilo.

Jak na iPhone aktivovat automatické stahování obsahu nových aplikací

Pokud jste si na iPhonu někdy stáhli nějakou hru, anebo zkrátka větší aplikaci, tak jste se zajisté alespoň jednou ocitli v relativně nepříjemné situaci. Konkrétně může dojít k tomu, že začnete z App Storu na pozadí stahovat nějakou větší aplikaci s tím, že ji následně za nějakou dobu ihned začnete používat. Problém je ale v tom, že některé větší aplikace nebo hry musí uživatel po stažení ještě otevřít, aby došlo ke stáhnutí dodatečného obsahu, který má mnohdy klidně několik gigabajtů. Nakonec tak musíte ještě další dobu čekat, až se vše potřebné stáhne. Dobrou zprávou ale je, že v iOS 16 se rozhodl Apple přijít s řešením, kdy se aplikace může po stažení automaticky na pozadí otevřít a začít potřebná data stahovat. Tuto funkci aktivujete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci App Store.
  • V rámci této sekce pak opět přejeďte níž a lokalizujte kategorii Automatická stahování.
  • Zde už jen stačí, abyste přepínačem aktivovali funkci Obsah v aplikacích.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu aktivovat funkci pro automatické stahování obsahu aplikací. Jakmile provedete aktivaci, tak už nemusíte mít obavy z toho, že byste po stažení aplikace či hry museli ještě další dobu čekat na to, až dojde ke stažení dodatečných dat. Nejvíce tuto funkci ocení vášniví hráči, jelikož nejčastěji se se stahováním dodatečného obsahu setkáváme hlavně u her. Na závěr zmíním, že lze tuto vychytávku aktivovat jen v iOS 16.1 a novějším.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.