Zavřít reklamu

Přístup vedení Netflixu k ukládání obsahu pro sledování offline byl původně nevstřícný a neočekávalo se, že uživatelé tuto možnost dostanou. To se však nyní konečně změnilo.

Po stažení aktualizace, která vyšla včera, u mnoha filmů a seriálů na Netflixu přibude vedle ikon pro přidání na osobní seznam a sdílení také ikona pro stažení. Po klepnutí na ni se vybraná položka stáhne a uživatel ji pak najde v nové sekci aplikace pojmenované „My Downloads“.

Před stažením je možné zvolit kvalitu. V Menu > App Settings > Downloads >Video Quality jsou na výběr dvě úrovně, „Standard“ a „Higher“, přičemž nejsou specifikovány konkrétní parametry.

Mazání zhlédnutého obsahu se provádí v sekci „My Downloads“ klepnutím na „Edit“ a poté na křížek u položky, kterou chce uživatel smazat. Veškerý stažený obsah lze smazat v Menu > App Settings > Clear All Downloads.

Stahování obsahu pro offline sledování je dostupné všem předplatitelům, ne všechen obsah Netflixu ovšem v současnosti umožňuje stažení. Uživatelé tedy mohou buď procházet filmy a seriály, které chtějí vidět a jednotlivě zjišťovat, jestli je lze uložit pro offline sledování, nebo mohou zamířit do sekce „Available for Download“. Určitě by mělo být stahování povoleno u všech titulů Netflixu, což zahrnuje seriály jako Stranger Things, Narcos, House of Cards, The Crown, Orange is the New Black aj.

Netflix se tímto krokem připojuje ke konkurenci ve formě např. Amazon Video a Vudu, kteří stahování obsahu umožňují také. Stahovat lze samozřejmě také z iTunes, kde je ovšem využit zcela odlišný obchodní model, kdy se neplatí předplatné, ale vypůjčení/stažení jednotlivých filmů.

[appbox appstore 363590051]

Zdroj: The Verge, Cult of Mac

Fanoušek filosofie, umění a vědy snažící se hledat analogie v produktech Apple.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.