Zavřít reklamu

V aplikaci Kontakty, která je součástí každého iPhonu, shromažďujeme vizitky lidí, se kterými nějakým způsobem komunikujeme. Součástí každé vizitky je samozřejmě jméno a telefonní číslo dotyčného, kromě toho se v ní ale mohou nacházet také další informace, například v podobě e-mailu, adresy, názvu firmy, data narozenin a mnoho dalších. V posledních letech Apple nevěnoval aplikaci Kontakty bůhvíjak velkou pozornost, a tak tato aplikace zůstala prakticky netknutá, což ve finále ale byla škoda. V novém iOS 16 se však naštěstí kalifornský gigant rozhodl Kontakty vylepšit a přišel s několika novinkami, kterým se na našem magazínu v posledních dnech věnujeme.

Jak na iPhone rychle sdílet kontakt

Pokud byste chtěli některou vizitku s kýmkoliv sdílet, tak se nejedná o nic složitého. Klasicky stačí, abyste si kontakt vyhledali, následně otevřeli, a poté níže klepnuli na možnost pro sdílení. Je však nutné zmínit, že Kontakty v iOS 16 nabízí všeobecně zjednodušení práce s nimi, a to mimo jiné díky možnosti přesouvání kontaktů. Díky tomu je tak možné například velmi rychle sdílet kontakt. Pokud byste chtěli zjistit, jak na to, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Následně si najděte v seznamu kontaktů ten kontakt, který chcete sdílet.
  • Po nalezení konkrétního kontaktu na něm podržte prst.
  • Jakmile ucítíte haptickou odezvu, tak s prstem lehce pohněte, i nadále jej však držte na displeji.
  • Následně se prstem druhé ruky přesuňte tam, kde chcete kontakt vložit či sdílet, a poté jej zde pusťte.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu rychle sdílet jakoukoliv vizitku. Konkrétně je možné provést sdílení například v aplikaci Zprávy, případně lze kontakt také přesunout třeba do aplikace Poznámky a dalších nativních aplikací. Je ale škoda, že takto nelze sdílet kontakt také v rámci aplikací třetích stran – dost možná se ale brzy přidání této funkce dočkáme. Stejným způsobem můžete jednotlivé kontakty přesouvat také do vytvořených seznamů kontaktů, což taktéž může přijít vhod.

.