Zavřít reklamu

V aplikaci Kontakty, která je součástí každého iPhonu, shromažďujeme vizitky lidí, se kterými nějakým způsobem komunikujeme. Součástí každé vizitky je samozřejmě jméno a telefonní číslo dotyčného, kromě toho se v ní ale mohou nacházet také další informace, například v podobě e-mailu, adresy, názvu firmy, data narozenin a mnoho dalších. V posledních letech Apple nevěnoval aplikaci Kontakty bůhvíjak velkou pozornost, a tak tato aplikace zůstala prakticky netknutá, což ve finále ale byla škoda. V novém iOS 16 se však naštěstí kalifornský gigant rozhodl Kontakty vylepšit a přišel s několika novinkami, kterým se na našem magazínu v posledních dnech věnujeme.

Jak na iPhone rychle sdílet kontakt

Pokud byste chtěli některou vizitku s kýmkoliv sdílet, tak se nejedná o nic složitého. Klasicky stačí, abyste si kontakt vyhledali, následně otevřeli, a poté níže klepnuli na možnost pro sdílení. Je však nutné zmínit, že Kontakty v iOS 16 nabízí všeobecně zjednodušení práce s nimi, a to mimo jiné díky možnosti přesouvání kontaktů. Díky tomu je tak možné například velmi rychle sdílet kontakt. Pokud byste chtěli zjistit, jak na to, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Následně si najděte v seznamu kontaktů ten kontakt, který chcete sdílet.
  • Po nalezení konkrétního kontaktu na něm podržte prst.
  • Jakmile ucítíte haptickou odezvu, tak s prstem lehce pohněte, i nadále jej však držte na displeji.
  • Následně se prstem druhé ruky přesuňte tam, kde chcete kontakt vložit či sdílet, a poté jej zde pusťte.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu rychle sdílet jakoukoliv vizitku. Konkrétně je možné provést sdílení například v aplikaci Zprávy, případně lze kontakt také přesunout třeba do aplikace Poznámky a dalších nativních aplikací. Je ale škoda, že takto nelze sdílet kontakt také v rámci aplikací třetích stran – dost možná se ale brzy přidání této funkce dočkáme. Stejným způsobem můžete jednotlivé kontakty přesouvat také do vytvořených seznamů kontaktů, což taktéž může přijít vhod.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.