Zavřít reklamu

Operační systém iOS 16 přináší opravdu mnoho zajímavých novinek, které stojí za to. Abyste o nich věděli jako první, a abyste je také mohli ihned využít, tak pro váš na našem magazínu každodenně přichystáváme návody s novými funkcemi a vychytávkami, které stojí za to. V iOS 16 jsme se dočkali novinek jak v samotném systému, tak i v nativních aplikacích – řeč je třeba o Počasí. To přináší například možnost pro zobrazení o mnoho detailnějších a komplexnějších informací o počasí i v té nejmenší vesničce České republiky.

Jak na iPhone aktivovat upozornění na výstrahy počasí

Mimo to si díky Počasí v iOS 16 uživatelé mohou u vybraných míst aktivovat upozornění na výstrahy počasí. To znamená, že pokud v Česku vydá ČHMÚ nějakou výstrahu, například na silné deště a bouřky, záplavy, požáry, vysoké teploty apod., tak se vám o této skutečnosti ihned zobrazí oznámení, abyste byli v obraze a mohli se případně na cokoliv připravit. Pro aktivaci těchto oznámení stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém dolním rohu obrazovky klepněte na ikonu menu.
  • Následně se ocitnete v rozhraní s místy, kde vpravo nahoře stiskněte ikonu tří teček.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém vyberte možnost Oznámení.
  • Zde už je stačí aktivovat Extrémní počasí pro současnou polohu nebo pro vybraná místa.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Počasí aktivovat oznámení o extrémním počasí, potažmo oznámení na výstrahy počasí. Chcete-li aktivovat tato upozornění na vaši současnou polohu, tak stačí přepínačem v sekci Současná poloha aktivovat Extrémní počasí. Aby tato vychytávka fungovala, musíte Počasí poskytnout trvalý přístup k poloze, o čemž budete informování. Jestli však chcete aktivovat upozornění na výstrahy jen u některých míst, tak je stačí níže v sekci Uložená místa rozkliknout, a poté aktivovat Extrémní počasí. Co se týče funkce Hodinová předpověď srážek, tak ta bohužel v Česku není k dispozici.

.