Zavřít reklamu

Hlasová asistentka Siri vám dokáže každodenně ušetřit hromadu času – samozřejmě v případě, že se ji naučíte používat. Siri je k dispozici prakticky na všech jablečných zařízeních, tedy například na iPhonu, Macu, HomePodu a dalších. Jestliže vlastníte iPhone a využíváte na něm Siri, tak už jste dost možná postřehli, že v případě, kdy jej máte položený zády nahoru (tedy displej je například na stole), popřípadě pokud jej máte v kapse, tak po vyřčení aktivačního příkazu Hey Siri nedojde k aktivaci jablečné hlasové asistentky. Tato předvolba je aktivní především kvůli bezpečnosti, a aby nedocházelo k náhodné aktivaci. Pokud byste chtěli tuto možnost přenastavit, tedy aby Siri reagovala pokaždé, tak můžete – stačí se držet tohoto návodu.

Jak na iPhone nastavit, aby vás Siri poslouchala i při zakrytém displeji

V případě, že byste chtěli aktivovat funkci, pomocí které bude Siri reagovat na aktivační příkaz Hey Siri i v případě, kdy máte iPhone položený displejem dolů, popřípadě když je jakýmkoliv jiným způsobem zakrytý, tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iOS zařízení přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a klepněte na kolonku Zpřístupnění.
  • Nyní se na další obrazovce přesuňte úplně dolů, kde rozklikněte možnost Siri, čímž se zobrazí další možnosti.
  • Nakonec už jen stačí, abyste dole přepínačem aktivovali funkci Vždy čekat na vyslovení „Hey Siri“.

Ihned poté, jakmile tuto funkci aktivujete, tak na pokyn Hey Siri bude hlasová asistentka Siri čekat neustále, a to i tehdy, pokud iPhone například vložíte do kapsy či do kabelky, anebo pokud jej položíte na stůl displejem dolů. Vzhledem k tomu, že váš iPhone kvůli této funkci budete muset být pořád v pohotovosti, tedy i tehdy, kdy by klasicky nemusel, tak můžete očekávat, že se aktivace výše popsané funkce lehkým způsobem projeví na výdrži baterie – rozhodně ale nečekejte nic drastického. Pokud vám tedy vadí, že se vám Siri na příkaz Hey Siri nehlásí ve všech případech, tak nyní víte, jak tuto předvolbu změnit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více