Zavřít reklamu
iWant

Schopnosti Siri se značně zlepšily, na asistentku od Googlu však stále nemá

iWant

Server Loupventures každoročně provádí detailní a komplexní testy inteligentních asistentek a porovnává, jak si vedou – jestli se lepší či naopak zhoršují. Před několika hodinami se na webu objevila nejnovější verze tohoto testu a pro Apple vyznívá o poznání pozitivněji, než jeho předchozí vydání z loňského roku.

Redaktoři ve svém testu porovnávají schopnosti čtyř různých inteligentních asistentek. Kromě Siri se v testu objevuje také Alexa od Amazonu, Google Assistant a Cortana od Microsoftu. Testování jako takové se pak skládá z osmi stovek rozličných otázek, se kterými si musí asistentky poradit.

Co se týče zařízení, Siri byla testována v HomePodu, Alexa v Amazonu Echo, Google Assistant v Google Home a Cortana v Harman/Kardon Invoke.

I letos si nejlépe vedla asistentka od Googlu, která dokázala správně odpovědět na 87,9% položených otázek se 100% schopností porozumění. Naopak druhé místo je překvapivé, neboť na něj dosáhla Siri od Applu, která si tak velmi výrazně polepšila oproti loňskému roku.

Siri byla v současné formě schopna zodpovědět 74,6% položených otázek a porozuměla 99,6% z nich. Pokud se podíváme na výsledky téhož testu z loňského roku, kdy si Siri poradila jen s 52% položených otázek, vidíme značné zlepšení.

Na třetí místo se dostala Alexa od Amazonu, jež správně zodpověděla 72,5% položených otázek a rozpoznala jich 99%. Poslední se pak umístila Cortana od Microsoftu, které se podařilo správně odpovědět „jen“ na 63,4% otázek a porozuměla 99,4% z nich.

Testovací otázky se skládaly z několika kategorií, které si kladly za cíl prozkoumat schopnosti asistentek v různých scénářích s různými požadavky. Šlo tedy například o nastavení připomínek, vyhledání informací, objednání produktů, navigace či spolupráce s prvky chytré domácnosti.

Porovnání meziročních výsledků jasně ukazuje, že si polepšily všechny asistentky, nejvíce však Siri od Applu, jejíž schopnosti jsou dle parametrů testu o 22% lepší, než byly loni. Vypadá to, že si Apple vzal výtky ohledně schopností Siri k srdci a snaží se na použitelnosti své asistentky zapracovat. Na ty nejlepší to zatím stále nestačí, ale jakýkoliv posun směrem vpřed je rozhodně pozitivní. Detailní informace o průběhu testu a výsledcích si můžete přečíst v původním článku.

Zdroj: Loupventures