Zavřít reklamu

Nativní aplikace Kontakty je nedílnou součástí každého iPhonu, potažmo systému iOS. Po dobu několika let se tato aplikace nedočkala žádného vylepšení, což bylo rozhodně škoda, jelikož prostor pro něj rozhodně byl, a to na několika frontách. Dobrou zprávou každopádně je, že v nejnovějším iOS 16 se Apple konečně na aplikaci Kontakty zaměřil a přišel s nespočtem skvělých vylepšení, které byste rozhodně měli znát. Pojďme se společně v tomto článku na jednu ze zajímavých vychytávek podívat, konkrétně se týká sdílení kontaktů.

Jak na iPhone při sdílení kontaktu nastavit, které informace budou zahrnuty

V případě, že někdo požádá o zaslání kontaktu na nějakou osobu, tak ve většině případech dochází k tomu, že člověk pošle telefonní číslo, společně s e-mailem. Ideální však je, došlo k zaslání kompletní vizitky kontaktu, ve které se nachází veškeré informace o dotyčném, nejen jméno a telefonní číslo. Takovou vizitku si pak příjemce může ihned přidat do svých kontaktů, což přijde vhod. Při sdílení kontaktu se však můžete ocitnout v situaci, kdy jednoduše nechcete sdílet veškeré informace z vizitky, například adresu apod., ale jen vybraná data. V iOS 16 jsme se přesně této možnosti konečně dočkali, využijete ji následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte a rozklikněte kontakt, který chcete sdílet.
  • Následně v kartě kontaktu sjeďte níže, kde stiskněte možnost Sdílet kontakt.
  • Tímto se otevře menu sdílení, kde pod jménem kontaktu klepněte na Filtrovat pole.
  • Dále už si jen stačí vybrat údaje, které (ne)chcete sdílet.
  • Po vybrání všech potřebných informací klepněte vpravo nahoře na Hotovo.
  • Nakonec už jen stačí, abyste kontakt klasickým způsobem podle potřeby nasdíleli. 

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu nastavit informace, které se budou sdílet o vybraném kontaktu. Díky tomu si můžete být jistí, že nebudete sdílet nějaká data, která by si dotyčný nepřál, tj. například právě adresu, osobní telefonní číslo či e-mail, přezdívku, název firmy a další. Tohle vylepšení aplikace Kontakty je rozhodně velmi příjemné a dobrou zprávou je, že zde těchto vychytávek existuje více – společně se na ně podíváme v následujících dnech.

.