Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy se na vašem iPhonu objeví nějaký duplicitní kontakt. V případě, že se jedná o jeden jediný kontakt, který je duplicitní, tak není problém jej ručně odstranit. Pokud se však v kontaktech objeví několik desítek různých duplicitních kontaktů, tak by se asi nikomu z nás nechtělo tyto kontakty mazat jeden po druhém – vždyť žijeme v moderní době a na všechno jsou aplikace. Nejčastěji se do této situace, kdy se v kontaktech objeví několik duplicitních záznamů, dostávají noví uživatelé iPhonu či iPadu, kteří nějakým špatným způsobem provedli import kontaktů. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem, respektive pomocí jaké aplikace, můžete duplicitní kontakty z iPhonu odstranit.

Jak na iPhone odstranit duplicitní kontakty

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak pokud jste objevili pár duplicitních kontaktů, tak není žádný problém provést smazání manuálně. Pokud však chcete automaticky smazat vícero duplicitních kontaktů, tak k tomu potřebujete nějakou aplikaci. Za sebe mohu doporučit aplikaci Contact Cleanup, která je k dispozici zdarma v rámci App Storu. Pokud chcete v této aplikaci provést odstranění duplicitních kontaktů, tak postupujte následovně:

  • Aplikaci po spuštění povolte přístup ke kontaktům – bez toho se jednoduše neobjedete.
  • Poté stačí, abyste aplikaci nechali prohledat vaše kontakty.
  • Po prohledání se objevíte na obrazovce, kde vás zajímá sekce Smart Filters.
  • Pro sloučení duplicitních kontaktů se přesuňte do Duplicate Contacts a klepněte na kontakt, který chcete sloučit. Poté sloučení potvrďte klepnutím na Merge ve spodní části obrazovky.

K dispozici je také možnost pro sloučení telefonních čísel (Duplicate Phones), duplicitních e-mailových adres (Duplicate Email Address). Dále zde najdete možnosti pro odstranění kontaktů bez jména, bez telefonního čísla, anebo bez e-mailové adresy. Ve spodním menu se poté můžete přesunout do sekce Auto Merge, kde můžete provést automatické sloučení duplicitních kontaktů. V sekci Backups poté můžete provést zálohu kontaktů

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To jaja01
    1) nebuď líný a aplikaci si najdi sám (cca 2 sek.)
    2) každá dobrá věc něco stojí a jestli máš iPhone a je ti líto zaplatit 1,99 USD (49 Kč), tak iPhone někomu daruj a kup si levný krám za 1 000 Kč ?

celý text

Čtěte více.