Zavřít reklamu

Nativní aplikace Kontakty je nedílnou součástí každého iPhonu. Její součástí jsou všemožné vizitky lidí, se kterými nějakým způsobem komunikujeme. Už dávno se vizitky nevyužívají pouze k zanesení jména a telefonního čísla, ale také e-mailu, adresy, firmy a mnoho dalších. Z hlediska úprav a vylepšení byla aplikace Kontakty dlouhá léta nepozměněná, což byla rozhodně škoda. Dobrou zprávou ale je, že došlo ke zlomení v rámci iOS 16, kde se nativní Kontakty dočkaly mnoha skvělých novinek a vychytávek. Na našem magazínu se jim samozřejmě postupně věnujeme, abyste je mohli začít využívat a případně vám zjednodušily fungování.

Jak na iPhone exportovat všechny kontakty

Mezi jednu z novinek, které jsme se dočkali v Kontaktech z iOS 16, patří také možnost pro kompletní export všech kontaktů. Doposud jsme tohle mohli provádět pouze s využitím aplikací třetích stran, což nemuselo být ideální především z hlediska ochrany soukromí. Export všech kontaktů se může hodit v hned několika situacích – například pokud si je chcete sami zálohovat, případně pokud byste je chtěli někam nahrát nebo komukoliv sdílet. Pro vytvoření souboru se všemi kontakty tedy postupujte následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte v levém horním rohu tlačítko < Seznamy.
  • Tímto se ocitnete v sekci s veškerými dostupnými seznamy kontaktů.
  • Zde pak nahoře podržte prst na seznamu Všechny kontakty.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém klepněte na možnost Exportovat.
  • Nakonec už se otevře menu sdílení, kde stačí kontakty uložit, anebo sdílet.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše exportovat všechny kontakty, a to do formátu vizitky VCF. V menu sdílení si pak můžete vybrat, zdali chcete soubor sdílet konkrétní osobě skrze nějakou aplikaci, anebo ji můžete uložit do Souborů, a poté s ní dál pracovat. Naprosto stejným způsobem lze každopádně exportovat také kontakty z ostatních vytvořených seznamů kontaktů, což se může hodit. A pokud byste si před sdílením či uložením chtěli vybrat, které kontakty chcete zahrnout, tak stačí v menu sdílení pod názvem seznamu (Všechny kontakty) klepnout na Filtrovat pole, kde je možné provést výběr.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.