Zavřít reklamu

V posledních dnech se na našem magazínu věnujeme funkci Sdílená knihovna fotek na iCloudu, které jsme se dočkali v rámci iOS 16.1. Tato novinka měla být původně k dispozici již v prvotní verzi iOS 16, bohužel ji ale kalifornský gigant nestihl dokončit včas do podoby, ve které by se s ní mohl podělit s veřejností. Pokud si Sdílenou knihovnu fotek na iCloudu aktivujete, tak se vytvoří speciální sdílená knihovna, do které můžete přispívat obsahem společně s ostatními účastníky. Kromě přidávání fotek a videí však mohou veškeří účastníci obsah také upravovat a mazat, a proto je nutné se dvakrát rozmyslet, koho si do sdílené knihovny přizvete.

Jak na iPhone nastavit návrhy pro sdílenou knihovnu

Obsah můžete do sdílené knihovny přidat dvěma způsoby. Buď přímo z Fotoaparátu, kde lze rovnou nastavit ukládání do sdílené knihovny, anebo můžete obsah přidat zpětně přímo z Fotek. Najít ale veškeré starší fotky a videa, které byste chtěli přidat do sdílené knihovny, může trvat opravdu dlouho. Dobrou zprávou je, že Apple v rámci sdílen knihovny nabízí funkci, která vám podle vybraných lidí může podkládat návrhy k přidání obsahu do sdílené knihovny, takže dojde ke zjednodušení. Pro nastavení této vychytávky stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde pak níže v kategorii Knihovna otevřete kolonku Sdílená knihovna.
  • Následně se přesuňte do sekce s názvem Návrhy pro sdílenou knihovnu.
  • Pokud funkci Návrhy pro sdílenou knihovnu nemáte zapnuté, tak proveďte aktivaci.
  • Dále klepněte níže na řádek + Přidat lidi.
  • Tímto se otevře rozhraní, kde vyberte konkrétní osoby, pro které chcete dostávat návrhy obsahu ze společných okamžiků.
  • Nakonec stačí vpravo nahoře klepnout na tlačítko Přidat.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete na vašem iPhonu nastavit návrhy pro sdílenou knihovnu. Pokud si například do seznamu lidí přidáte vaši drahou polovičku, tak vám Fotky budou čas od času podkládat návrhy na přidání společných fotek a videí s touto osobou do sdílené knihovny. Tyto návrhy vám mohou chodit v rámci oznámení, popřípadě je zobrazíte ve Fotkách, a to v sekci Pro vás, kde najděte kategorii Hodí se do sdílené knihovny. Pokud byste chtěli naopak nějakou osobu z návrhů odebrat, tak u ní stačí klepnout na ikonu -.

sdílená knihovna návrhy fotky ios 16
.