Zavřít reklamu

Součástí iOS 16.1 je konečně očekávaná funkce Sdílení knihovna fotek na iCloudu. Původně měla být tato novinka k dispozici již v první verzi iOS 16, bohužel ji ale Apple nestihl patřičně otestovat a dokončit, takže jsme si zkrátka museli počkat. Pokud si Sdílenou knihovnu fotek na iCloudu aktivujete, tak dojde k vytvoření speciální sdílené knihovny, do které můžete přispívat obsahem jak vy, tak i ostatní účastníci, které si zvolíte. Kromě přidávání obsahu ale tito účastníci mohou obsah také upravovat a mazat, a proto by se mělo jednat o skutečně blízké jedince, kterým můžete věřit.

Jak na iPhone přepnout mezi zobrazením sdílené a osobní knihovny

Vzhledem k tomu, že aktivací Sdílené knihovny fotek na iCloudu vznikají dvě odlišné knihovny, tak je nutné se mezi nimi umět přepínat. Konkrétně vznikne klasická osobní knihovna, do které můžete přispívat pouze vy a je tedy soukromá, společně s novou sdílenou knihovnou, do které přispíváte společně s dalšími účastníky. Co se týče přepnutí mezi zobrazením sdílené a osobní knihovny ve Fotkách, tak se nejedná o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Fotky.
  • Následně ve spodním menu přejděte do sekce Knihovna, popřípadě otevřete nejnovější fotky.
  • Jakmile tak učiníte, stiskněte v pravém horním rohu ikonu tří teček.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém už si nahoře můžete vybrat, kterou z knihoven chcete zobrazit.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu přepínat mezi zobrazením sdílené a osobní knihovny. Konkrétně máte na výběr tři možnosti – pokud zvolíte Obě knihovny, tak se zobrazí obsah z obou knihoven najednou, zvolením Osobní knihovna se objeví pouze váš soukromý obsah a klepnutím na Sdílená knihovna se zase zobrazí jen obsah sdílený s ostatními účastníky. Co se pak týče přesunu obsahu mezi sdílenou a osobní knihovnou, tak stačí u určité fotky či videa klepnout vpravo nahoře na ikonu panáčka a z menu přesun provést.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.