Zavřít reklamu

Většina uživatelů jablečných produktů využívá ke správě e-mailové schránky nativní aplikaci Mail. Není se čemu divit, jelikož je jednoduchá, intuitivní a najdete v ní prakticky všechno, co jen můžete ke klasickému používání potřebovat. Pokud byste ale chtěli spravovat více schránek najednou na profesionálnější úrovni s dostupnými rozšířenými funkcemi, tak je nutné sáhnout po alternativě. Apple si je chybějících funkcí v nativním Mailu vědom, a tak se je v aktualizacích neustále snaží všemožně přidávat. Hned několika novinek se pak Mail dočkal v novém systému iOS 16, což potěší naprosto všechny uživatele.

Jak na iPhone nastavit připomenutí e-mailu

Dost možná už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nechtěně otevřeli příchozí e-mail, například přímo z notifikace, zrovna v době, kdy jste na jeho vyřešení neměli čas. V takovém případě otevřený e-mail jednoduše zavřeme a v hlavě si řekneme, že se na něj podíváme později, až budeme mít více času. Avšak vzhledem k tomu, že se e-mail označí jako přečtený, tak už na něj jednoduše zapomenete, z čehož může plynout problém. V novém iOS 16 je však konečně k dispozici možnost, díky které si můžete příchozí e-mail nechat opětovně připomenout, což lze využít v mnoha situacích. Postup je následující:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do Mailu, kde otevřete konkrétní schránku.
  • Následně si ve schránce najděte e-mail, který si chcete nechat připomenout.
  • Jakmile ho najdete, tak po něm přejeďte jednoduše prstem zleva doprava.
  • Tímto se zobrazí možnosti, ve kterých klepněte na Později.
  • V dalším menu už si pak jen zvolte, kdy se má e-mail opětovně připomenout.

Výše uvedeným postupem tedy můžete na vašem iPhonu s iOS 16 v nativní aplikaci Mail nastavit připomenutí e-mailu, abyste na něj do budoucna nezapomněli. Po klepnutí na možnost Později se vám objeví menu, ve kterém si můžete vybrat ze tří předpřipravených možností připomenutí, popřípadě můžete klepnout na řádek Připomenout později…, čímž se vám otevře rozhraní, kde je možné pro připomenutí vybrat přesný datum a čas.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.