Zavřít reklamu

Před nedávnem Apple konečně uživatelům v rámci iOS 16.1 zpřístupnil novou funkci v podobě Sdílené knihovny fotek na iCloudu. Tato novinka byla bohužel o pár týdnů odložená, jelikož ji Apple nestihl připravit a dokončit tak, aby ji mohl vydat společně s první verzí iOS 16. Pokud provedete její aktivaci a nastavení, tak dojde k vytvoření sdílené knihovny, do které mohou přispívat veškeří pozvaní účastníci. Kromě toho ale mohou všichni účastníci veškerý obsah v podobě fotek a videí upravovat či mazat, a proto je musíte vybírat s rozvahou.

Jak na iPhone odstranit účastníka ze sdílené knihovny

Účastníky můžete do sdílené knihovny přidat již při prvotním nastavování, popřípadě samozřejmě kdykoliv později. Ocitnout se ale můžete také v situaci, kdy zjistíte, že jste se ohledně některého účastníka jednoduše spletli a již jej ve sdílené knihovně jednoduše nechcete. K tomu může dojít mimo jiné například kvůli tomu, že začne mazat nějaký obsah, popřípadě se zkrátka jen nepohodnete. Dobrou zprávou je, že účastníky můžete ze sdílené knihovny samozřejmě také odebrat, a pokud byste chtěli vědět, jak na to, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde se pak znova přesuňte níž, kde se nachází kategorie Knihovna.
  • V rámci této kategorie otevřete řádek s názvem Sdílená knihovna.
  • Tady následně v kategorii Účastníci nahoře klepněte na účastníka, kterého chcete odebrat.
  • Dále ve spodní části obrazovky stiskněte tlačítko Odstranit ze sdílené knihovny.
  • Nakonec už jen stačí, abyste akci potvrdili klepnutím na Odstranit ze sdílené knihovny.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše odstranit účastníka ze sdílené knihovny. Pokud se tedy někdy v budoucnu ocitnete v situaci, kdy budete někoho ze sdílené knihovny potřebovat odebrat, tak už víte, jak na to. V případě, že si to po nějaké době rozmyslíte, tak bude nutné, abyste dotyčného opětovně pozvali. Berte na vědomí, že pokud dotyčného znovu pozvete, tak získá přístup také k veškerému staršímu obsahu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.