Zavřít reklamu

Apple před několika měsíci na vývojářské konferenci představil nové verze svých operačních systémů. Konkrétně se jedná o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Součástí těchto nových systémů je několik skvělých funkcí, které rozhodně stojí za to. Mezi jednu z mnoha novinek patří také Sdílená knihovna fotek na iCloudu, což je speciální knihovna, kterou můžete sdílet s ostatními uživateli, například s rodinou či přáteli. Do sdílené knihovny pak můžete nechat automaticky ukládat obsah, popřípadě ho tam ručně přesouvat s tím, že k němu ihned budou mít přístup všichni uživatelé a budou s ním schopni pracovat.

iOS 16: Jak ve sdílené knihovně aktivovat oznámení o smazání obsahu

Kromě toho, že do sdílené knihovny mohou přidávat obsah všichni uživatelé, se kterými je sdílená, tak jej kromě toho mohou také upravovat a mazat. Z toho důvodu je velmi důležité pečlivě vybrat, s kým vlastně chcete sdílenou knihovnu sdílet. Jednoduše by se tak mohlo stát, že některý ze členů začne některé fotografie či videa mazat, což samozřejmě není úplně ideální. I s tímhle ale Apple počítal a do sdílené knihovny přidal funkci, díky které se můžete o mazání obsahu nechat informovat skrze notifikace. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o něco níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde se pak znova přesuňte níž, kde najděte kategorii Knihovna.
  • V rámci této kategorie otevřete řádek Sdílená knihovna.
  • Tady už jen stačí, abyste přepínačem aktivovali funkci Oznámení o smazání.

Pomocí výše uvedeného postupu je možné na vašem iPhonu s iOS 16 aktivovat funkci, díky které vám mohou chodit pravidelná oznámení o tom, když jiní účastníci smažou přidaný obsah ze sdílené knihovny. Pokud zjistíte, že některý z uživatelů obsah maže, tak s ním můžete udělat rychlý proces a ze sdílené knihovny jej odebrat – stačí, abyste výše klepnuli na jeho jméno, poté na kolonku Odstranit ze sdílené knihovny.

.