Zavřít reklamu

Pokud využíváte Apple zařízení a společně s nimi i Klíčenku na iCloudu, tak se absolutně nemusíte starat o vaše hesla. Veškerá hesla si totiž za vás Klíčenka pamatuje a při přihlašování k internetovým účtům se pouze stačí autorizovat přes Touch ID či Face ID s tím, že následně se heslo automaticky vyplní. Kromě toho dokáže Klíčenka také automaticky generovat silná a bezpečná hesla, díky kterým minimalizujete riziko vniknutí cizí osoby do vašeho účtu. Kromě toho je na iPhonu ve správci hesel možné jednotlivé záznamy sdílet a popřípadě s nimi dále pracovat.

Jak na iPhone skrýt upozornění na odhalená, opakovaná či slabá hesla

Problém je ale v tom, že i skrz existenci Klíčenky, která dokáže zjednodušit život, ji uživatelé jednoduše nevyužívají. Namísto toho stále aplikují hesla, která jsou krátká, bez speciálních znaků či číslic a nejčastěji se také neustále opakují. Takoví uživatelé toho riskují opravdu hodně – prolomení hesla, které je krátké a složené například jen z malých písmen je v dnešní době otázkou několika minut. Apple všechny tyto uživatele, kteří mají opakované či heslo, popřípadě heslo, které se objevilo na seznamu uniklých hesel, o této skutečnosti informuje, a to ve správci hesel – stačí otevřít sekci Doporučení pro zabezpečení. Pokud byste chtěli provést skrytí tohoto upozornění, aby vás dále neotravovalo, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Hesla.
  • Následně se pomocí Touch ID či Face ID autorizujte, čímž se dostanete dovnitř.
  • Zde si pak v seznamu hesel najděte záznam s upozorněním, které chcete skrýt, a otevřete jej.
    • Pro jednodušší vyhledání slabých či uniklých hesel otevřete nahoře Doporučení pro zabezpečení a heslo rozklikněte.
  • Následně se vám zobrazí profil hesla, kde se v kategorii Doporučení pro zabezpečení informace o neideálním heslu objeví.
  • Chcete-li upozornění skrýt, klepněte v jeho pravém horním rohu na ikonu X.
  • Nakonec stačí, abyste v dialogovém okně tuto akci potvrdili klepnutím na Skrýt.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše skrýt oznámení ze správce hesel, která vás upozorňují na opakující se, slabé či odhalené heslo. Pokud takto provedete skrytí upozornění, tak si je následně samozřejmě můžete i nadále zobrazit – nedojde tedy ke kompletnímu odstranění s tím, že se upozornění již nikdy nezobrazí. Pokud byste chtěli veškerá skrytá upozornění znova zobrazit, tak stačí, abyste v sekci Doporučení pro zabezpečení sjeli úplně dolů, pod veškerá upozornění, kde klepněte na Skrytá doporučení pro zabezpečení. Tady se záznamy se skrytými upozorněními objeví. V případě, že byste je chtěli všechny opětovně nechat zobrazit, tak klepněte dole na Resetovat skrytá doporučení pro zabezpečení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více