Zavřít reklamu

V dnešní době o vás každá větší společnost sbírá nějaká ta data. Na sběru dat jako takovém vlastně ani nic není – nejčastěji se tato uživatelská data využívají například k cílení reklam, takže se vám budou zobrazovat reklamy jen na ty produkty, které vás doopravdy zajímají. Nejvíce však záleží na tom, jakým způsobem s těmito daty společnosti pracují. V ideálním světě jsou veškerá nasbíraná uživatelská data uložená na perfektně zabezpečených serverech tak, aby se k nim nikdo nepovolaný nemohl dostat, a aby tedy nehrozil jejich únik. V reálném světě tohle ale bohužel čas od času nefunguje – uživatelská data se prodávají a občas může dojít k jejich úniku.

Není to tak úplně dávno, co se internetem začaly prohánět zprávy o všemožných únicích dat a nekalých způsobech, kterými různé světové společnosti s daty zachází. Zatímco například Microsoft se rozhodl, že nebude provádět žádné změny, tak Apple u mnohých funkcí přidal možnost, pomocí které lze uživatelská data smazat. Mnoho těchto možností přibylo minulý rok s příchodem iOS a iPadOS 13, popřípadě macOS 10.15 Catalina. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem lze na iPhone smazat veškerá data z aplikace Zdraví.

Jak na iPhone smazat veškerá data z aplikace Zdraví

Pokud chcete na vašem iPhonu smazat veškerá data z aplikace Zdraví, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu či iPadu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte kolonku Zdraví a klepněte na ni.
  • V rámci této sekce nastavení je nutné, abyste v kategorii Data otevřeli možnost Přístup k datům a zařízení.
  • Nyní je nutné, abyste sjeli úplně dolů, kde se nachází kategorie Zařízení.
  • V této kategorii si vyberte zařízení, ze kterého chcete veškerá data aplikace Zdraví smazat, a klepněte na něj.
  • Poté je nutné, abyste chvíli počkali, až se načtou veškerá data.
  • Jakmile dojde k zobrazení všech dat, tak klepněte na Smazat všechna data z „název zařízení“.
  • Nakonec tuto možnost potvrďte stisknutím Smazat ve spodní části obrazovky.

Jak už jsem zmínil výše, tak tato funkce je k dispozici pouze pro iOS 13 a novější. V případě, že máte na vašem zařízení starší verzi iOS, tak byste zde tuto možnost hledali marně. K odstranění zdravotních dat můžete mít hned několik různých důvodů – například už určité zařízení například nevlastníte a nechce, aby měl Apple ke starým datům přístup, popřípadě můžete mít různé důvody pro zachování soukromí, pokud jablečné společnosti nevěříte.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.