Zavřít reklamu

Operační systémy iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 byly představeny již před několika měsíci, a to na letošní vývojářské konferenci WWDC. Na této konferenci, která se koná vždy v létě, se nové majoritní verze operačních systémů představují tradičně každý rok. Ihned po skončení prezentace Apple vydal první beta verze, které si mohli stáhnout vývojáři, později také testeři. Na našem magazínu se od té doby všem zmíněným operačním systém věnujeme a ukazujeme si novinky a vylepšení. V tomto článku se společně podíváme na skvělou funkci z iOS 15.

Jak na iPhone ve Fotoaparátu používat Live Text

Nejvíce nových funkcí ze všech představených systémů je samozřejmě součástí iOS 15. Zmínit můžeme například režimy Soustředění, popřípadě přepracované aplikace FaceTime a Safari či právě Live Text, kterému se budeme věnovat v tomto článku. Díky funkce Live Text můžete jednoduše převést text z jakéhokoliv obrázku či fotky do takové podoby, ve kterém s ním můžete jednoduše pracovat, stejně jako například na webu, v poznámce apod. Tato funkce je k dispozici přímo v aplikaci Fotky, věděli jste ale o tom, že ji můžete využít i v reálném čase při využívání aplikace Fotoaparát? Pokud ne, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 15 otevřeli nativní aplikaci Fotoaparát.
  • Jakmile tak učiníte, tak objektiv namiřte na nějaký text, který chcete převést.
  • Následně se v pravém dolním rohu obrazovky objeví ikona funkce Live Textklepněte na ni.
  • Poté už se vám zvlášť objeví snímek, ve kterém je možné s textem pracovat, tj. označit jej, zkopírovat apod.
  • Jakmile budete chtít s textem přestat pracovat, tak stačí klepnout kamkoliv bokem.

Pomocí výše uvedeného způsobu je tedy možné v iOS 15 využít funkci Live Text v reálném čase, a to přímo ve Fotoaparátu. V případě, že se vám funkce Live Text nezobrazuje, tak ji nejspíše nemáte aktivovanou. V takovém případě stačí do iOS 15 přidat anglický jazyk, a poté funkci jednoduše aktivovat – kompletní postup najdete ve článku, který přikládám níže. Na závěr jen dodám, že Live Text je k dispozici pouze na iPhone XS a novější, potažmo na zařízení s čipem A12 Bionic a novějším.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více