Zavřít reklamu

Prakticky jakýkoliv obsah můžete v rámci Safari, či kdekoliv na iPhonu, zvětšit gestem rozevřením dvou prstů a zmenšit jejich sevřením. Pravdou ale je, že existuje rozdíl mezi zvětšením/zmenšením obsahu a zvětšením/zmenšením písma. Změna velikosti obsahu je totiž svým způsobem pouhé přiblížení či oddálení obrazovky a nehodí se ve všech případech. Kdežto změnu velikosti písma ocení především jedinci s horším zrakem, jelikož nemusí přibližovat obrazovku ani řešit nic jiného. Změnit velikost písma můžete přímo v samotném systému, kromě toho ale také přímo v Safari, což se hodí například při čtení nějakého obsahu.

Jak na iPhone v Safari změnit velikost písma na webových stránkách

Jestliže byste na vašem iPhonu (či iPadu) chtěli změnit velikost písma na webových stránkách – můžete provést zvětšení i zmenšení – tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na webovou stránku, na které chcete provést změnu velikosti písma.
  • Nyní je nutné, abyste v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu aA.
  • Tímto se zobrazí malé menu, ve kterém nahoře věnujte pozornost prvnímu řádku s písmenem A a procenty:
    • Chcete-li text zmenšit, klepněte na menší písmeno A vlevo;
    • pokud chcete text zvětšit, klepněte na větší pímeno A vpravo.
  • Při zvětšování či zmenšování se vám bude uprostřed zobrazovat, o kolik procent je písmo zmenšeno či zvětšeno.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na webových stránkách jednoduše zmenšit či zvětšit velikost textu. Kromě toho můžete pomocí stejného menu provést také skrytí panelu nástrojů, popřípadě můžete zobrazit úplnou (počítačovou) verzi webové stránky, na které se nacházíte. Nechybí ani kolonka Nastavení pro webový server, kde lze mimo jiné nastavit přístup ke kameře, mikrofonu či poloze. Nově si pak můžete nechat zobrazit také informace o vašem soukromí, a to klepnutím na Zpráva o soukromí. Pokud si chcete například přečíst nějaký článek, tak se nebojte využít režim čtečky – stačí klepnout na Zobrazit čtečku v menu. Tato možnost se zobrazí pouze v případě, že je čtečka k dispozici.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více