Zavřít reklamu

Pokud byste před několika lety chtěli pracovat s interním úložištěm vašeho iPhonu, tak by se vám to nepovedlo. Přístup k internímu úložišti byl totiž uzamknutý, a to z bezpečnostních důvodů – uživatelé tak mohli pracovat maximálně s iCloudem. S neustálým zvětšováním úložišť se však tato záležitost přestávala uživatelům líbit, a tak se Apple nakonec rozhodl, že přístup k lokálnímu úložišti odemkne. Aktuálně už si tak do úložiště iPhonu můžete uložit prakticky cokoliv, což se rozhodně hodí. Přistupovat můžete k úložišti skrze nativní aplikaci Soubory, která se samozřejmě postupně neustále vyvíjí.

Jak na iPhone v Souborech zobrazit velikost složky

V případě, že byste se na vašem iPhonu v Souborech chtěli zobrazit velikost nějakého souboru, tak se samozřejmě nejedná o problém. Avšak pokud byste se o to samé donedávna pokusili v případě složky, tak byste neuspěli. Z nějakého důvodu totiž Soubory nedokázaly velikosti složek zobrazit, což ale naštěstí bylo nedávno opraveno v rámci iOS 16. Pro zobrazení velikosti složky v Souborech tedy postupujte následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Soubory.
  • Jakmile tak učiníte, tak vyhledejte konkrétní složku, u které chcete velikost zobrazit.
  • Následně na této složce podržte prst, čímž se otevře menu s možnostmi.
  • V tomto menu, které se zobrazí, klepněte na řádek Informace.
  • Pak se zobrazí nové okno, kde už v řádku Velikost můžete velikost složky zjistit.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu v aplikaci Soubory zobrazit velikost složky. Nejedná se o nic složitého a tento článek tak slouží především jako informace o tom, že už lze konečně velikosti složek ve zmíněné aplikaci zobrazit. Zajímavé je, že velmi podobně se velikosti složek nezobrazují ani ve Finderu v macOS, kde je nutné zobrazování této informace ručně aktivovat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.