Zavřít reklamu

Jak jistě mnoho z vás ví, tak jsme se v minulém roce dočkali v jablečných operačních systémech nové funkce Živý text, potažmo Live Text. Tato funkce dokáže rozpoznat text na obrázcích a fotkách a převést ho do takové podoby, ve které s ním můžete pracovat, stejně jako třeba na webu či v jiných aplikacích. I přesto, že Živý text nepodporuje češtinu, tak jej z velké části můžeme využívat, byť musíme počítat s tím, že text nebude obsahovat diakritiku. Jak už to tak u těchto nových funkcí bývá, tak je Apple v následujícím roce při vydání velkých aktualizací vylepšuje – a Živý text není výjimkou.

Jak na iPhone v Živém textu překládat

V iOS 16 a dalších nových systémech došlo k hned několika skvělým vylepšením Živého textu. Zatímco donedávna jsme text mohli skutečně jen kopírovat či vyhledat, tak nově už jej můžeme nechat také překládat, což může přijít vhod. Je tady ale jedna nevýhoda – vzhledem k tomu, že Živý text využívá k překládání nativní aplikaci Přeložit, tak není k dispozici český jazyk. Každopádně pokud pracujete třeba s angličtinou, bude se vám tato novinka hodit. Stačí postupovat takto:

  • Prvně na iPhonu najděte obrázek s textem, který chcete přeložit.
    • Tento obrázek se může nacházet kdekoliv, třeba v Safari, ve Fotkách apod.
  • Jakmile tak učiníte, tak text jednoduše prstem označte.
  • Následně v menu, které se zobrazí, najděte a klepněte na možnost Přeložit.
  • Poté už se objeví rozhraní aplikace Přeložit, kde už se překlad zobrazí.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu překládat v rámci funkce Živý text. Pokud byste chtěli text přeložit ve Fotkách, tak můžete využít možnosti, kdy se text přeloží přímo v obrázku. Stačí se přepnout do rozhraní Živého textu, kde pak vlevo dole klepněte na ikonu Přeložit. Je samozřejmě nutné zmínit, že pro využití Živého textu musíte mít iPhone XS (XR) a novější, na starších jablečných telefonech není funkce k dispozici.

.