Zavřít reklamu

Světoví výrobci chytrých telefonů se neustále předhánějí v tom, kdo přijde s lepším fotoaparátem. Například Samsung na to jde především čísly – některé objektivy jeho vlajkových lodí totiž nabízí rozlišení klidně několik desítek či stovek megapixelů. Hodnoty tak mohou vypadat parádně na papíře či při prezentaci, ve skutečnosti ale každého obyčejného uživatele zajímá jen to, jak vypadá výsledný snímek. Takový Apple nabízí u svých vlajkových lodí již několik let objektivy s maximálním rozlišením 12 megapixelů, i přesto se ale ve světových žebříčcích testů mobilních fotoaparátů tradičně řadí na první příčky. S iPhonem 11 pak Apple přišel například také s Nočním režimem, díky kterého je možné vytvářet skvělé snímky i ve tmě či ve špatných světelných podmínkách.

Jak na iPhone ve Fotoaparátu deaktivovat automatický Noční režim

Noční režim se na podporovaném iPhonu aktivuje vždy automaticky, a to v případě, že není dostatek světla. Ne ve všech případech je ale tato aktivace vhodná, jelikož někdy Noční režim pro zachycení fotografie prostě využít nechceme. To znamená, že režim musíme ručně vypnout, což může zabrat pár sekund, během kterých se může scéna změnit. Dobrou zprávou je, že v iOS 15 si konečně můžeme nastavit, aby se Noční režim automaticky neaktivoval. Postup je následující:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde rozklikněte sekci Fotoaparát.
  • Následně v první kategorii najděte a otevřete řádek s názvem Zachovat nastavení.
  • Zde pomocí přepínače aktivujte možnost Noční režim.
  • Poté přejděte do nativní aplikace Fotoaparát.
  • Nakonec klasickým způsobem proveďte vypnutí Nočního režimu.

Pokud ve výchozím nastavení deaktivujete Noční režim, tak zůstane vypnutý jen do té doby, dokud neopustíte aplikaci Fotoaparát. Jakmile se poté do Fotoaparátu vrátíte, tak se opět nastaví automatická aktivace podle potřeby. Výše uvedený způsob zajistí to, že pokud provedete ruční deaktivaci Nočního režimu, tak si iPhone tuto volbu zapamatuje a po opuštění a opětovném spuštění Fotoaparátu bude Noční režim i nadále vypnutý. Samozřejmě ale, pokud provedete ruční aktivaci režimu, tak si iPhone tuto volbu zapamatuje a po opětovném přejití do Fotoaparátu bude aktivní.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.