Zavřít reklamu

Noční oblohu lze samozřejmě pozorovat kdykoliv, letní období je ale pro tuto činnost obzvlášť oblíbené. Pokud nepotřebujete jednotlivá nebeská tělesa podrobně zkoumat teleskopem a vystačíte si s obyčejným pohledem do nebe a podrobnými informacemi o tom, co se na obloze právě odehrává, jistě využijete některou z aplikací, které vám představíme v našem dnešním článku.

SkyView Lite

V případě, že s pozorováním noční oblohy zatím jen začínáte koketovat, se vám asi nebude chtít ihned investovat do placené aplikace. Dobrou volbou je v tomto případě SkyView Lite – populární aplikace, která vám vždy a všude pomůže spolehlivě identifikovat hvězdy, konstelace, satelity a další úkazy na denní i noční obloze. Aplikace funguje na oblíbeném principu, kdy se vám po namíření iPhonu na oblohu zobrazí na jeho displeji přehled všech těles, která se na ní v danou chvíli nacházejí. V aplikaci si můžete nastavit notifikace pro sledování plánovaných událostí, využít režim rozšířené reality, využít zpětného pohledu pro získání informací o obloze v minulosti a mnoho dalšího. Aplikace dokáže fungovat i v offline režimu.

Night Sky

Aplikaci Night Sky její tvůrci označují za “výkonné osobní planetárium”. Kromě klasického přehledu o tom, co se právě odehrává nad vaší hlavou, vám aplikace Night Sky umožní sledování oblohy za pomoci rozšířené reality, poskytne vám informace o vesmíru, které si následně můžete ověřit v zábavných kvízech. V aplikaci můžete podrobně prozkoumávat jednotlivé planety a konstelace, zjistit podrobnosti o počasí a povětrnostních podmínkách a mnoho dalšího. Aplikace Night Sky spolupracuje také s nativními Zkratkami Siri. Aplikace je ke stažení zdarma, prémiová verze s bonusovými funkcemi vás vyjde na 89 korun měsíčně.

Star Walk 2

Aplikace Star Walk 2 je skvělou pomůckou při sledování noční oblohy. Umožní vám zjistit, jaká nebeská tělesa se právě nachází nad vaší hlavou. Kromě mapy hvězdné oblohy v reálném čase si v ní můžete zobrazit trojrozměrné modely konstelací a objektů na obloze, umožní vám zpětné zhlédnutí informací z minulosti, sledování oblohy v režimu rozšířené realitě, nebo vám třeba poskytne zajímavé novinky z oblasti astronomie. V aplikaci můžete zjistit, jaká nebeská tělesa jsou v danou chvíli pozorovatelná ve vaší oblasti, Sky Walk můžete propojit také se Zkratkami Siri. Aplikace je ke stažení zdarma, verze bez reklam a s bonusovým obsahem vás jednorázově vyjde na 149 korun.

SkySafari

Aplikace SkySafari se stane vaším osobním kapesním planetáriem. Noční oblohu můžete s její pomocí sledovat klasicky i s využitím rozšířené reality, která vám zajistí ještě atraktivnější pohled na nebeská tělesa, konstelace, planety, satelity a další objekty na denní i noční obloze. Součástí aplikace jsou také interaktivní prvky, které vám poskytnou zajímavé informace o vesmíru i o tom, co se v něm odehrává. SkySafari nabízí také možnost detailního prohlížení nebeských těles a dalších útvarů ve 3D zobrazení a mnoho dalšího.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více